Daniel Adamiec mistrzem Polski w boksie! Karyś ze srebrem

(SAW)
Daniel Adamiec wywalczył w Szczecinie mistrzostwo Polski.
Daniel Adamiec wywalczył w Szczecinie mistrzostwo Polski. Sławomir Stachura
Trzy medale - złoty, srebrny i brązowy wywalczyli świętokrzyscy pięściarze na mistrzostwach Polski seniorów w boksie, które odbyły się w Szczecinie. Wszystkie padły łupem zawodników Rushh Kielce.

Ten z najcenniejszego kruszcu wywalczył Daniel Adamiec w kategorii wagowej do 64 kg , który w finałowej walce pokonał 3:0 na punkty Kazimierza Łęgowskiego z UKS Bokser Chojnice. Daniel prezentował w mistrzostwach bardzo dobrą formę, a w półfinale wygrał również 3:0 z Łukaszem Niemczykiem z Championa Chojnów.

Tomasz Karyś w wadze 52 kg wywalczył w mistrzostwach srebrny medal, przegrywając dopiero finałową walkę 0:3 z Maciejem Jóźwikiem reprezentującym ekipę gospodarzy - BKS Skorpion Szczecin. W półfinale Tomek pokonał 3:0 Krzysztofa Rydyńskiego z BKS Olimp Szczecin.

Brązowy medal w mistrzostwach wywalczył natomiast Tomasz Kot w wadze 69 kg. Najbardziej doświadczony pięściarz Rushh przegrał w półfinale 1:2 z Mateuszem Kosteckim z KS Desant Kraków, późniejszym mistrzem Polski, który w finale pokonał 3:0 Przemysława Zyśka z UMKS Victoria Ostrołęka.

- Cieszymy się z tych trzech medali. Potwierdziliśmy przynależność do krajowej czołówki, gdyż jako klub zajęliśmy drugie miejsce drużynowo. Wygrał Skorpion Szczecin, drugi był Rushh, a trzeci Olimp Szczecin - mówił z zadowoleniem Grzegorz Nowaczek, prezes i trener Rushh Kielce.

W mistrzostwach w Szczecinie, które rozgrywane były przez cały ubiegły tydzień, startowała większa grupa zawodników ze świętokrzyskich klubów - także z KSZO Ostrowiec i Skalnika Wiśniówka, ale nie zdołali przebić się do strefy medalowej.