Daniel Macioł z Kielc bilardowym mistrzem Europy! Polska piąta na świecie

/SAW/
Daniel Macioł został mistrzem Europy w odmianie 14/1.
Daniel Macioł z Nosanu Kielce został bilardowym mistrzem Europy juniorów w słoweńskim Portoroz. Był najlepszy w odmianie 14/1.

To pierwszy tytuł mistrza Europy w karierze Daniela. W finale Macioł pokonał Cyriela Ledouxa z Holandii 75:25.

Droga do złota Daniela

Daniel Macioł - Kaylash Persad (Holandia) 75:45, Macioł - Sandro Volery (Szwajcaria) 75:0, Macioł - Nicolas Georgopoulos (Niemcy) 75:27, Macioł - Michał Muklewicz (Polska) 75:41, Macioł - Patrick Hofmann (Niemcy) 75-64, Macioł - Cyriel Ledoux (Holandia) 75:25.

Na piątym miejscu zawody zakończyli Paweł Kaczmarek (Bilard Studio Warszawa) oraz Michał Muklewicz (Pool Bilard Wejherowo). Dziś odbędą się finały w odmianie 10 bil.

Z kolei w Pekinie zakończyły się Drużynowe Mistrzostwa Świata w Bilard. Reprezentacja Polski w składzie Katarzyna Wesołowska (Nosan Kielce), Mateusz Śniegocki (Hades Poznań), Tomasz Kapłan i Karol Skowerski (obaj Nosan Kielce) wywalczyła piąte miejsce. W walce o medal uległa Chinom 2:4. To jeden z najlepszych wyników naszej reprezentacji w imprezie światowej. Mistrzami świata zostały Chiny II, pokonując w finale Filipiny 4:2. Brąz wywalczyły Japonii i Chiny I.