Dariusz Daszkiewicz, trener siatkarzy Dafi Społem Kielce: - Szkoda tego drugiego seta. zatrzymał nas Bociek

(SAW)
Trener Dariusz Daszkiewicz
Trener Dariusz Daszkiewicz Fot. Sławomir Stachura
Siatkarze Dafi Społem Kielce po raz pierwszy zagrali w tym sezonie pod wodzą trenera Dariusza Daszkiewicza. W Zawierciu udało się wygrać pierwszego wyjazdowego seta w tym sezonie, ale punktów nie udało się zdobyć. Z Aluronem Virtu kielczanie przegrali 1:3.

-Dobrze weszliśmy w mecz, pewnie wygraliśmy pierwsza partię – ocenił trener Dariusz Daszkiewicz. -Bardzo szkoda tego drugiego seta, którego przegraliśmy na przewagi. To był kluczowy moment spotkania, bo przecież prowadziliśmy już 19:15. Świetnie w tym drugim secie zagrał jednak Grzesiek Bociek, z 70 procentową skutecznością, który atakował nawet nad naszym blokiem. Swoje dołożył też Leon da Silva i przegraliśmy na przewagi. W trzecim i czwartym opadliśmy już trochę z sił, ale w sumie był to już niezły nasz mecz. Poprawiliśmy przyjęcie. Cóż dziś się nie udało, będziemy szukać punktów w następnych meczach – ocenił trener Dariusz Daszkiewicz.

Po świątecznej przerwie Dafi Społem zagra tym razem u siebie. 30 grudnia o godzinie 17, w meczu ostatniej kolejki pierwszej rundy, podejmuje w Hali Legionów ekipę Jastrzębskiego Węgla.