Daszkiewicz: Pokazaliśmy charakter [wypowiedzi po meczu]

Kamil Markiewicz
Radość siatkarzy Effectora po zwycięstwie. Kapitan drużyny  z Kielc Sławomir Jungiewicz (z prawej) był najskuteczniejszym graczem meczu.
Radość siatkarzy Effectora po zwycięstwie. Kapitan drużyny z Kielc Sławomir Jungiewicz (z prawej) był najskuteczniejszym graczem meczu. Kamil Markiewicz

Dariusz Daszkiewicz, Effector: - Bardzo się cieszymy z tego zwycięstwa. Udało nam się wygrać, mimo dużych problemów kadrowych. Po raz kolejny zawodnicy pokazali, że mają mocny charakter. Mimo, że większość po dwóch setach spisywała nas na straty, to udało nam się wyjść z opresji i odwrócić losy tego pojedynku. Wszyscy dołożyli cegiełkę do tego sukcesu.

Gheorghe Cretu, Cuprum:
- Byliśmy w komfortowej sytuacji, po zwycięstwie w pierwszych dwóch setach. Później losy meczu potoczyły się inaczej. Do końca nie poddawaliśmy się i wierzyliśmy w to, że uda nam się zwyciężyć. Przekazałem zawodnikom wskazówki, aby poprawili swoją grę. Niestety się nie udało. Wracamy do domu, gdzie będziemy myśleć już o kolejnym pojedynku.

Sławomir Jungiewicz, Effector: - Bardzo dziękuję za gratulacje. Przegrywaliśmy już 0:2, a mimo wszystko udało nam się odwrócić losy spotkania i zwyciężyć 3:2. Jestem bardzo zadowolony z tego powodu. Cieszy to, że w trudnych momentach udało nam się podjąć walkę, co ostatecznie doprowadziło nas do końcowego sukcesu.

Grzegorz Łomacz, Cuprum: - Gratuluję zwycięstwa Effectorowi. Przegraliśmy w dziwny sposób trzeciego seta. Spowodowało to, że w czwartej partii zabrakło nam pewności siebie. W tie breaku do końca walczyliśmy o zwycięstwo, ale ostatecznie to gospodarze wygrali.