Dawid Kubiec i Sabina Jarząbek wygrali Strawczyńską Zadychę

Dorota Kulaga
W pierwszej edycji biegu Strawczyńska Zadycha wystartowało ponad 200 biegaczy.
W pierwszej edycji biegu Strawczyńska Zadycha wystartowało ponad 200 biegaczy. Archiwum organizatora
Dawid Kubiec z Juventy Starachowice wygrał I Strawczyńską Zadychę. Uzyskał czas 32 minuty i 8 sekund.

Bieg miał dobrą obsadę, startowali najlepsi biegacze z Kielecczyzny oprócz Łukasza Woźniaka ze Strawczyna. Nie mógł rywalizować w tej imprezie z przyczyn zdrowotnych, ale był dyrektorem sportowym biegu.

Zawody ukończyło ponad 200 osób. Drugie miejsce zajął Sylwester Lepiarz z MUKS THM Ostrowiec - 32.19, trzeci był Tomasz Biskupski z AZS UJK Kielce - 32.25. Wśród kobiet najlepsza była Sabina Jarząbek z KKL Kielce - 38.33.

- Mimo deszczowej pogody zawodnicy dzielnie walczyli na trasie o rekordy życiowe. Trasa była bardzo szybka, do tego ciekawe nagrody. Wszyscy otrzymali medale i poczęstunek w postaci spaghetti - powiedział Łukasz Woźniak, dyrektor sportowy biegu.
Imprezie patronowało „Echo Dnia”. Organizatorem było Samorządowe Centrum Kultury i Sportu w Strawczynie. /dor/