Dawid Kubiec imponuje formą

/dor/
Dawid Kubiec (z lewej) był drugi w Piotrkowie Trybunalskim. Obok Artur Kozłowski i Krzysztof Pietrzyk. Archiwum prywatne
W sobotę w pięknym stylu wygrał Cross Piekielnica, w niedzielę był drugi w międzynarodowym biegu w Piotrkowie Trybunalskim

W wysokiej formie utrzymuje się Dawid Kubiec z Juventy Kobex Starachowice. W sobotę wygrał XVI Cross Piekielnica, którego start i meta usytuowane były w Bukowej, a w niedzielę zajął drugie miejsce w międzynarodowym biegu w Piotrkowie Trybunalskim.

W tym roku trasa Crossu Piekielnica była zmodyfikowana i liczyła 11 kilometrów i 300 metrów. Prowadziła między innymi przez Bukową i Występy na Piekielnicę. - Rywalizacja była niezwykle zacięta, na ostatnich metrach trwała zacięta walka o zwycięstwo. Przez znaczną część dystansu prowadził Łukasz Woźniak ze Strawczyna, ale na finiszu najlepszy był Dawid Kubiec ze Starachowic. Cieszy to, że gościliśmy dobrych lekkoatletów, medalistów mistrzostw Polski - mówił Włodzimierz Zawalski, organizator Crossu Piekielnica.

Dawid Kubiec trasę tę pokonał w 40 minut i 23 sekundy. Piąty był Wojciech Janusz, również z Juventy Kobex Starachowice, z rezultatem 41 minut i 20 sekund. Dodajmy, że imprezie patronowało "Echo Dnia".

W niedzielę Dawid Kubiec rywalizował w Międzynarodowym Trybunalskim biegu z Ośrodkiem Sportu i Rekreacji. Trasa liczyła 7 kilometrów i 800 metrów. Wygrał Artur Kozłowski z Sierdza, mistrz Polski w biegu na 5000 metrów. Uzyskał czas 24,02 sekundy. Drugi był Dawid Kubiec z Juventy Kobex Starachowice z rezultatem 24,14, a trzeci Krzysztof Pietrzyk z LKS Koluszki - 24,27. Na dziesiątej pozycji sklasyfikowany został Michał Jagieło z Ludowego Klubu Biegacza Rudnik - 26,22.