Dawid Kubiec pobiegł po "srebro" na Akademickich Mistrzostwach Polski

/dor/
Dawid Kubiec ze Starachowic zdobył „srebro” na 3000 metrów podczas Akademickich Mistrzostw Polski. Dorota Kułaga
Lekkoatleta Juventy Kobex Starachowice Dawid Kubiec powiększył swoją medalową kolekcję. W ostatni weekend zdobył "srebro" w biegu na 3000 metrów podczas Akademickich Mistrzostw Polski, które odbyły się w Bydgoszczy.

Student Wszechnicy Świętokrzyskiej poprawił na tym dystansie rekord życiowy - uzyskał czas 8.25,32. Dawid Kubiec był też piąty w biegu na 1500 m z wynikiem 3.51,72. - Cieszy medal i wyniki, bo na 1500 m też uzyskałem najlepszy rezultat w tym sezonie. Biegłem jednak w słabszej serii i trudno było się pokusić o medal. Walkę o "złoto" na dystansie 3000 metrów przegrałem w końcówce, na ostatniej prostej wyprzedził mnie Michał Bernardelli z Warszawy. Jestem bardzo zadowolony z tego występu - powiedział Dawid Kubiec, znany biegacz ze Starachowic.

Lekkoatleta Juventy Kobex Starachowice ma nadzieję, że w kolejnych startach wypadnie jeszcze lepiej i poprawi swoje rekordy życiowe. Teraz czeka go udział w mityngach w Kutnie na dystansie 1500 metrów i w niedzielę w Sosnowcu - tam będzie rywalizował na 800 metrów. Wszystko wskazuje na to, że w tym biegu wystartuje też jego klubowy kolega Wojciech Jarosz.