Derby Kielc wyraźnie dla Politechniki

W zaległym meczu drugiej ligi piłkarzy ręcznych, AZS Politechnika Świętokrzyska Kielce pokonała w poniedziałek AZS UJK Kielce.

AZS Politechnika Świętokrzyska Kielce - AZS UJK Kielce 25:19 (12:9)

Politechnika:
Godzwon, Foks - Kamys 3, Napierała 2, Sadecki 2, Lasocki, Kwieciński 1, Rączka, Nowakowski 2, Konopacki 2, Styrna 4, Nowak 5, Lenty, Żaba-Żabiński, Glita 4 (1), Kozieja.

UJK:
Jastrząb, Czerwiński - Dobrowolski, Grzesik 4, Papaj 1, Curyło 1, Boszczyk 1, Kutwin 1, Szafarczyk 2, Czechowski 4 (1), Zielonko 3, Bysiak, Sornat, Kozubek, Głowacki 2.

Akademickie derby stały pod znakiem twardej gry z obu stron, dobrze spisywali się bramkarze obu zespołów. Gospodarze zaczęli mecz mocniej w obronie i w 9 minucie wygrywali 4:1. Drużyna Uniwersytetu w końcu przełamała defensywę rywala i po kolejnych dziewięciu minutach był remis 6:6. Ostatnia faza pierwszej połowy znów dla zawodników Politechniki, którzy byli skuteczniejsi i przed przerwą wypracowali trzybramkową przewagę.

W drugiej połowie było więcej prostych błędów z obu stron. Tuż po przerwie gracze Politechniki odskoczyli na różnicę pięciu bramek (36 minuta, 16:11), a dziesięć minut potem na sześć (19:13) i zaczął kontrolować sytuację. Znów dobrze funkcjonowała obrona gospodarz, UJK od 31 do 48 minuty rzucił tylko cztery bramki. Politechnika ma 8 punktów, ale pozostała na piątym miejscu, AZS UJK jest szósty z 5 punktami.