Derby klasy A z niespodzianką: Tempo ograło Wisłę! Snajperzy na remis

Adam Ligiecki
Michał Piotrowski (z lewej, walczy o piłkę z Konradem Marcinkiem i Patrykiem Mazurem) strzelił dla Wisły dwie bramki, lecz drużyna z Korczyna przegrała derby z Tempem Pacanów 2:3. Adam Ligiecki
Pierwsze w tym sezonie derby powiatu buskiego miały nieoczekiwane rozstrzygnięcie: faworyzowana Wisła Nowy Korczyn przegrała u siebie z Zorzą Tempem Pacanów 2:3. Kibice oglądali dobry, żywy mecz, emocji nie brakowało, a jak to w piłkarskich "świętych wojnach" bywa - trzeszczały też... kości.

Korczynianie występowali w roli faworyta i od początku meczu ruszyli do szturmu. Przewaga w polu nie przełożyła się jednak na bramki, gdyż gospodarzom brakowało skuteczności. Nieoczekiwanie, w 22 minucie prowadzenie objęli walczący z ogromną determinacją goście - po strzale Tomasza Kopackiego.

Po przerwie piłkarze Tempa poszli za ciosem. W 63 minucie wynik na 2:0 podwyższył Kamil Mazur, a niedługo potem trzeciego gola zdobył Tomasz Kopacki. Najlepszy strzelec Wisły, Michał Piotrowski, nie chciał być gorszy w prywatnym starciu snajperów i w końcowym fragmencie spotkania strzelił dwie bramki. Nie wystarczyło to jednak, by uratować choć jeden punkt. Korczynianie przegrali derby 2:3, a ekipa Pacanowa wracała do domu w znakomitych nastrojach.