Derby między Łysicą, a Spartakusem zakończyły się remisem

Kamil Markiewicz
Piotr Pawłowski (pierwszy z prawej) strzelił dwa gole dla Łysicy w meczu ze Spartakusem Aureus. Rafał Roman
W sobotę, Łysica Bodzentyn jedzie do Krakowa na mecz z Garbarnią. W niedzielę, Spartakus Aureus Daleszyce podejmuje Sołę Oświęcim

W niedzielę, w Bodzentynie rozegrane zostały trzecioligowe derby naszego powiatu. Łysica podejmowała w nich Spartakusa Aureus Daleszyce. Gospodarze prowadzili już 2:0, po bramkach w 39 i 43 minucie Piotra Pawłowskiego (pierwsza z rzutu karnego). Tuż przed przerwą kontaktowego gola strzelił Marek Gołąbek. Po powrocie na boisku goście doprowadzili do remisu. W 52 minucie rzut karny wykorzystał Damian Gil.

Znów zagrają ze sobą

Oba nasze zespoły Łysica i Spartakus Aureus w tym sezonie spotkają się jeszcze raz. W tym tygodniu Wydział Gier Świętokrzyskiego Związku Piłki Nożnej dokonał losowania ćwierćfinałowych par Pucharu Polski na szczeblu okręgu świętokrzyskiego. Los chciał, że w walce o półfinał nasze zespoły będą ze sobą rywalizować. Ćwierćfinałowy mecz odbędzie się 27 kwietnia, w Bodzentynie. Drużyna, która wygra ten pojedynek, w półfinale, który odbędzie się 11 maja, zmierzy się ze zwycięzcą spotkania Wierna Małogoszcz - Korona II Kielce.

Łysica jedzie do lidera

W sobotę, o godzinie 11, zespół z Bodzentyna zmierzy się na wyjeździe z liderem rozgrywek Garbarnią Kraków. W szeregach drużyny prowadzonej przez trenera Piotra Dejworka może zabraknąć narzekającego na uraz Przemysława Kupczyka. - Jedziemy walczyć, o jak najlepszy wynik. Jeśli uda nam się wywalczyć punkt, to będziemy zadowoleni, a jeśli trzy, to wniebowzięci. Nawet, jeśli byśmy przegrali, ale w niekompromitujący sposób, to nic złego by się nie stało. To Garbarnia musi wygrać ten mecz, jeśli chce myśleć o awansie - mówił Piotr Dejworek.

Przyjeżdża Soła Oświęcim

W niedzielę, o godzinie 17, Spartakus Aureus zagra u siebie z Sołą Oświęcim. W drużynie gospodarzy może zabraknąć kontuzjowanego Mateusza Wołowca. - Z Sołą da się wygrać, choć zdajemy sobie sprawę z tego, że to bardzo mocny przeciwnik. Zrobimy wszystko, żeby odnieść zwycięstwo w tym pojedynku - powiedział Dariusz Kozubek, trener zespołu z Daleszyc.