Derby powiatu w "okręgówce". Będzie mecz Piast - Wisła

ADAM LIGIECKI
Dawid Kumor przeszedł w przerwie letniej  do Piasta z buskiego Zdroju, a w sobotę strzelił pierwszą bramkę  dla klubu ze Stopnicy.
Dawid Kumor przeszedł w przerwie letniej do Piasta z buskiego Zdroju, a w sobotę strzelił pierwszą bramkę dla klubu ze Stopnicy. ADAM LIGIECKI
Już za tydzień pierwsze derby powiatu buskiego w lidze okręgowej! Piłkarze Piasta Stopnica i Wisły Nowy Korczyn chcą jak najlepiej dostroić się do rangi wydarzenia, więc... wygrywają swoje mecze.

W 11. kolejce Piast pokonał na własnym boisku mocny Zenit Chmielnik 2:0. Był to bardzo „kolorowy” mecz. Sędzia rozdawał kartki na prawo i lewo - w sumie dwanaście, w tym jedną czerwoną. Gole dla Piasta strzelali tym razem buszczanie: najpierw Rafał Charyga, a wynik ustalił Dawid Kumor. Popularny „Szmaja” zdobył swoją pierwszą bramkę dla klubu ze Stopnicy. Piast zajmuje wysokie, czwarte miejsce w tabeli.

Wisła pokazała po raz kolejny, że na jej meczach kibice nie mają prawa się nudzić. Podopieczni grającego trenera pokonali na wyjeździe Orlęta Kielce 4:3, a siedem goli w spotkaniach korczynian... to prawie norma. Dwa razy do siatki rywali trafił Michał Piotrowski (wrócił do zespołu po przerwie za czerwoną kartkę), po jednej bramce dorzucili Patryk Parlak i Michał Krzemiński. Wisła plasuje się w w środku tabeli.

Powiatowe derby odbędą się 7 listopada w Stopnicy, zaś w ten weekend, w 12. kolejce ligi okręgowej, nasze zespoły czekają trudne mecze. Wisła podejmuje lidera i głównego faworyta „okręgówki” - Moravię Morawica, natomiast Piast zmierzy się na wyjeździe z Polanami Pierzchnica. Mecze zostaną rozegrane jutro, w sobotę, o godzinie 13.