Detko z Domin Sport na podium pierwszego etapu wyścigu Hubala

Sławomir STACHURA
Kamil Zieliński (drugi z prawej) z grupy Domin Sport zajął na pierwszym etapie piąte miejsce. Pierwszy z prawej Piotr Brożyna. Piotr Stańczak
W piątek odbył się pierwszy 1 etap Międzynarodowego Wyścigu Kolarskiego „Szlakiem Walk Majora Hubala”. Na trasie kryterium w Tomaszowie Mazowieckim (68 km) triumfował Eryk Latoń z grupy CCC Sprandi Polkowice przed klubowym kolegą Alanem Banaszkiem i Arturem Detko z grupy Domin Sport Włoszczowa.

- Kolarze naszej grupy jechali aktywnie i w czołówce byli też piąty Kamil Zieliński (mieszka w Ostrowcu Świętokrzyskim – przyp. SAW) i siódmy Mateusz Nowak – mówi Andrzej Domin, dyrektor grupy Domin Sport. - Teraz przed nami najważniejsze dwa etapy wyścigu z metą w Końskich. Faworytem są zawodnicy CCC Sprandi Polkowice, którzy już w styczniu rozpoczęli sezon, ale chcemy z nimi powalczyć – dodał Domin.

Na metę 1. etapu wpadła grupa kolarzy, z których najszybszy był Latoń i to on został liderem wyścigu. Wyprzedza kolegów z zespołu – Banaszka i Tomasza Kiendysia.

Na 15 miejscu finiszował w piątek Piotrek Brożyna (CCC Polkowice), syn olimpijczyka z Kielecczyzny – Tomasza Brożyny, który jest jednym z trenerów w grupie z Polkowic, ale z innymi kolarzami CCC Sprandi uczestniczy w wyścigu Dookoła Chorwacji.

Wyścig Hubala rozpoczął się w czwartek od prologu w Skarżysku-Kamiennej. Dziś (sobota) 2. etap na trasie Poświętne – Opoczno (179,5 km), a w niedzielę etap 3 i ostatni na trasie Końskie – Końskie (176,6 km), po którym poznamy zwycięzcę rozgrywanej po raz 11 imprezy. Pomysłodawcą wyścigu, który do kolarskiego kalendarza wrócił po sześciu latach przerwy, jest mieszkający w Końskich olimpijczyk z Seulu – Andrzej Sypytkowski.