Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Dni Otwarte 2019 w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Busku-Zdroju [ZDJĘCIA]

Adam Ligiecki
"Kształcenie ku przyszłości" - to hasło przewodnie Dni Otwartych, jakie w tym tygodniu odbyły się w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym dla Niepełnosprawnych Ruchowo w Busku-Zdroju. Placówka na "Górce" zaprezentowała swoją bogatą ofertę edukacyjną, goście mogli zwiedzić szkołę, było też wiele różnych atrakcji.

Główną część imprezy zorganizowano w sali gimnastycznej ośrodka. Młodzież, pedagogów i zaproszonych gości powitał dyrektor Waldemar Wójcik. Podkreślając w swoim wystąpieniu, że choć w ośrodku kształcą się niepełnosprawni ruchowo, są to osoby sprawne zawodowo. Zdobyta tutaj wiedza i umiejętności pozwalają absolwentom znaleźć swoje miejsce na rynku pracy.

O tym, jak ważną rolę odgrywa placówka na "Górce" w systemie kształcenia mówił zaproszony na Dni Otwarte 2019 wicestarosta buski Stanisław Klimczak. Deklarując publicznie dalsze wsparcie samorządu dla ośrodka.

Część oficjalną prowadzili Tomasz Wojtyś i Tomasz Lalewicz, nauczyciele przedmiotów zawodowych. Tematem wiodącym spotkania były media społecznościowe - ich funkcjonowanie, wpływ na nasze codzienne życie.

Mówił o tym obszernie Bartosz Rusek z Brainstorm Group. Przywołując na pamięć początki social-mediów, ich dynamiczny rozwój, wręcz ekspansję na rynku. Od starej, dobrej, ale już zapomnianej Naszej Klasy po Facebooka i LinkedIn. Jedno nie ulega wątpliwości - bez serwisów społecznościowych trudno byłoby dzisiaj funkcjonować, zwłaszcza młodym Polakom.

Warsztaty dziennikarskie poprowadził Janusz Schwertner z Onet.pl. W programie spotkania znalazły się również prelekcje na temat reklamy w mediach społecznościowych. Swoje aktywa zaprezentowało też Miasteczko Westernowe Twinpigs.

Zaproszenie na Dni Otwarte 2019 Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego dla Niepełnosprawnych Ruchowo przyjęli uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów: z Opatowca, Szańca, Zbludowic, Siesławic, Nowego Korczyna, Solca-Zdroju wraz z pedagogami. Mogli zwiedzać szkołę, zajrzeć w każdy jej zakamarek, a gospodarze przygotowali wiele atrakcji.

Były więc, między innymi: pokazy mrugających światełkami robotów, sesja z trójwymiarową drukarką 3D, prezentacje w pracowni fizycznej (z efektowną "świecącą rybą" w ciemnościach). Wielkie zainteresowanie nastolatków wzbudził też blok doświadczeń, pod hasłem "Jak to działa". Chętni mogli wziąć udział w warsztatach z elektryki, krawiectwa czy mechaniki, oblegana była spawalnia.

- Nasza propozycja spotkała się z dużym zainteresowaniem uczniów, rodziców, pracodawców oraz przyjaciół naszego ośrodka, którzy licznie nas zaszczycili swoją obecnością - mówi dyrektor Waldemar Wójcik. - Jednocześnie podkreślamy w każdej rozmowie i spotkaniu, że drzwi naszego ośrodka są otwarte dla wszystkich zainteresowanych uczniów.

Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy dla Niepełnosprawnych Ruchowo w Busku-Zdroju będzie obchodził niedługo jubileusz 50-lecia działalności. To nowocześnie wyposażona placówka, w której kształci się młodzież z całej Polski.

POLECAMY RÓWNIEŻ:
Najpiękniejsze polskie cheerleaderki. Zdjęcia


Praca marzeń. 10 najlepszych ofert pracy10 najdłuższych małżeństw w świecie show-biznesuWille i pałace najbogatszych Polaków. Zobacz, jak mieszkająTe kraje omijaj szerokim łukiem! Zobacz rankingIle kosztuje wychowanie dziecka w Polsce?


Zobacz także: INSTA HISTORIE: Honorata Witańska

Źródło: vivi24

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Świętokrzyskie