Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Dni Otwarte Funduszy Europejskich w powiecie kieleckim. [ZOBACZ PROGRAM]

Paweł Więcek
Freeimages.com
Mnóstwo atrakcji przygotowano dla mieszkańców powiatu kieleckiego w ramach ogólnopolskiej akcji „Dni Otwarte Funduszy Europejskich”. Będzie ona prowadzona w blisko 50 miejscach w całym regionie od czwartku, 12 maja.
Zobacz także:

Program Dni Otwartych Funduszy Europejskich w województwie świętokrzyskim

Program imprez w ramach Dni Otwartych Funduszy Europejskich w powiecie staszowskim:

Atrakcje Parku Miniatur SabatKrajno za połowę ceny!
Dzień otwarty:
14-05-2016

10:00 - 19:00
Aleja Miniatur, Park Rozrywki oraz Park Linowy – wszystkie atrakcje Parku Rozrywki i Miniatur SabatKrajno za połowę ceny! Położony w malowniczym Krajnie oddalonym jedynie 20 km od Kielc i 160 km od Warszawy, Krakowa, Katowic, Łodzi i Lublina, w otulinie Świętokrzyskiego Parku Narodowego, u podnóża Łysicy, jest idealnym miejscem do zabawy dla całych rodzin.

Aleja Miniatur "Wonderful World" - spacerując kilometrową ścieżką zobaczyć można najpiękniejsze obiekty architektoniczne i cuda natury z całego świata, większość w skali 1:25.

Park Linowy - jeden z największych parków linowych w Polsce, zbudowany w całości na palach z 4 trasami o zróżnicowanym poziomie trudności.

Park Rozrywki - a w nim łódeczki i kule wodne, eurobungee, skuterki, labirynt zjeżdżalni w kształcie Stacji Kosmicznej, dmuchane zamki oraz wewnętrzną bawialnię „Magiczna Kraina”.

Atrakcje w Lunaparku SabatKrajno
14-05-2016 10:00

10:00 - 18:00
Park rozrywki z Rollercoasterem, autodromem, karuzelą gondolową Crazy Yacht i innymi atrakcjami zagwarantuje dobrą zabawę każdemu, bez względu na wiek. Z myślą o najmłodszych przygotowaliśmy plac zabaw, a w nim łódeczki i kule wodne, labirynt zjeżdżalni w kształcie Stacji Kosmicznej, dmuchane zamki oraz
wewnętrzną bawialnię „Magiczna Kraina”. Niezapomnianych wrażeń dostarczą też realistyczne efekty specjalne podczas seansu w Kinie 6D.

Wszystkie atrakcje będą dostępne za pół ceny!

Ciekockie "Majówki"
Dzień otwarty:
15-05-2016 10:00 - 17:00

Atrakcja:
19:00 - 19:00
Kompozycja rzeźbiarska przedstawia 12-letniego Stefana wraz z rodzicami. Można usiąść przy rodzinie i uwiecznić ten moment na fotografii. Kompozycja usytuowana jest na południowym tarasie dworku. To tu u stóp Radostowy swoje dzieciństwo spędził młody Żeromski. Dworek to rekonstrukcja z drugiej połowy XIX wieku, w jego wnętrzach eksponowane są obiekty upamiętniające życie i twórczość pisarza, dwór pełni funkcję miejsca promującego literaturę i czytelnictwo oraz regionalne dziedzictwo kulturowe.
Szklany Dom to nowoczesne Centrum Edukacyjne z salami szkoleniowymi i warsztatowymi, natomiast nad brzegiem malowniczego zalewu w okresie letnim odbywają się plenerowe imprezy. W godzinach otwarcia zapraszamy na odwiedzenie Dworku oraz Centrum, natomiast na godzinę 19 zapraszamy na „Majówki” śpiewane przez KGW.

Damy dworu i rycerze w zabytkowej "Niemczówce" Chęciny
15-05-2016 10:00 - 17:00

Atrakcja:
10:00 - 17:00
Pogawędzić z damą dworu lub powalczyć na miecze ze średniowiecznym rycerzem - będzie to można zrobić w zabytkowej chęcińskiej kamienicy "Niemczówka". O długiej historii tego miejsca opowie przewodnik, z którym będzie można zwiedzać odrestaurowany obiekt. W znajdującej się w nim galerii, wystawa obrazów stworzonych metodą haftu krzyżykowego zatytułowana "Obrazy igłą malowane". O swoich pracach opowiadać będzie sam autor - Marek Stefaniak.
Wstęp jest bezpłatny.

Echa średniowiecza na Zamku Królewskim w Chęcinach
15-05-2016 09:00 - 19:00

Atrakcja:
09:00 - 19:00
Wizyta na Zamku Królewskim w Chęcinach to niezapomniane wrażenia. Można tu zwiedzić zamek, lochy, skarbiec, zobaczyć wystawę zdjęć i wystawę broni drzewcowej z tarczami herbowymi, wejść na dwie baszty z punktami widokowymi, doświadczyć zakuwania w dyby, obejrzeć pokazy strzelania z armaty, hakownic i piszczela, (dla grup powyżej 30 osób). Dodatkowo, gospodarze zamku przygotowali specjalne pokazy tańca dworskiego i walk rycerskich. Będzie też można przymierzyć zbroję rycerską.
Wstęp wolny dla uczestników gry terenowej: http://dniotwarte.eu/wyniki-wyszukiwania/2380,stworz-druzyne-graj-o-supernagrody

Europejsko na chęcińskiej Starówce
15-05-2016 14:00 - 18:00

Atrakcja:
15:00 - 18:00
Mnóstwo atrakcji czeka na wszystkich, którzy niedzielne popołudnie spędzą na chęcińskiej Starówce. Na kilkugodzinną zabawę w europejskim klimacie zaprasza Urząd Miasta i Gminy Chęciny.
Scenę opanują lokalni artyści, wystąpią: Paweł Rydz, Bartłomiej Wawrzeńczyk i zespół góralski TatraChór. Zaprezentują się też uczniowie z ZSO w Chęcinach i tamtejsze przedszkolaki.
Ci, którzy dużo wiedzą o Unii Europejskiej, będą mogli spróbować swoich sił w licznych konkursach i quizach. Wiedza o projektach realizowanych z udziałem funduszy europejskich, a także niezła orientacja w terenie, przyda się uczestnikom gry terenowej organizowanej przez Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego w Kielcach.
Wiele atrakcji również dla najmłodszych – w specjalnie dla nich przygotowanych strefach gier i zabaw – malowanie twarzy, kolorowanki, gry logiczne i zabawy z animatorami.
Nie zabraknie wspólnego śpiewania „Ody do radości”, a w finale, wieczorem, Zamek Królewski zabłyśnie różnobarwną iluminacją.

Fundusze Europejskie w Chęcinach
15-05-2016 14:00 - 19:00

Atrakcja:
14:00 - 19:00
Dni funduszy w Chęcinach będą obfitować w liczne wydarzenia kulturalne (koncerty, konkursy, gry terenowe, występy artystyczne, zwiedzanie atrakcji). Można będzie również zwiedzać i spacerować szlakiem powstałego dzięki funduszom europejskim miejskiego traktu pieszego "Ścieżka Mnicha", łączącego najważniejsze obiekty sakralne w mieście wraz z największa atrakcją Zamkiem Królewskim, który wieczorem w dniu finałowym, w niedzielę zabłyśnie różnokolorową nocną iluminacją.

Innowacyjnie w Centrum Nauki Leonardo da Vinci 12-15
12-05-201609:00 - 16:00

Atrakcja:
09:00 - 16:00
Zobaczcie Centrum Nauki Leonardo da Vinci, kupując bilet z 50% zniżką!
Czeka na Was unikatowa wystawa, której tematem jest zdrowy organizm ludzki, tj. pięć czynności życiowych człowieka:
- oddychanie,
- funkcjonowanie układu krążenia,
- reakcja na bodźce,
- utrzymanie postawy pionowej ciała,
- odżywianie, które utrzymują organizm w stanie biologicznej równowagi.
W programie m.in.:
- udział w warsztatach, m.in. z fizyki czy biologii,
- przeprowadzenie eksperymentów naukowych, pozwalające poznać tajemnice otaczającego nas świata,
- warsztaty artystyczne dla dzieci i młodzieży, podczas których dzieci nie tylko będą mogły rozwijać zdolności manualne, ale także zapoznają się z nowymi technikami wykorzystywanymi w plastyce.
Atrakcją Centrum jest także zespół pałacowo-parkowy, pobliskie stawy i malowniczy ogród włoski.

Podzamcze LBA - zobacz, jak mieszkać ekologicznie i oszczędnie
13-05-201607:30 - 15:30

Atrakcja:
07:30 - 15:30
Sam produkuje energię i ciepło, odzyskuje wodę, oczyszcza ścieki - samowystarczalny budynek-laboratorium w Podzamczu Chęcińskim, jedyny taki w Polsce, otwiera się na zwiedzających.
Przyjedź i zobacz laboratorium, które nie pełni funkcji mieszkalnych, ale zapewnia możliwość symulacji funkcji mieszkalnych, sprawdzenie w warunkach polowych przyjętych rozwiązań technologii budowy, wyposażenia, rozwiązań architektonicznych i funkcjonalnych do celów przyszłej komercjalizacji wyników badań i upowszechnienia idei domu autonomicznego.
Efekt zastosowanych rozwiązań to m.in. grunt pod budynkiem wykorzystany na zasobnik ciepła pozyskiwanego latem jako produkt uboczny przy produkcji energii elektrycznej w hybrydowych ogniwach fotowoltaicznych. Ogród biocenotyczny i staw, zasilany wodami opadowymi z dachu. Dach na połaci północnej pokryty roślinnością łąkową, zasilany w okresie wegetacyjnym oczyszczonymi wodami pościekowymi.
W bliskości stawu trzcinowa oczyszczalnia ścieków. Ogrzewanie domu zapewniają: kominek z płaszczem wodnym, kolektory słoneczne, ogniwa hybrydowe oraz gruntowy zasobnik ciepła. Zapraszamy do zwiedzania
Zadania stworzenia laboratorium na bazie koncepcji podjęło się Świętokrzyskie Centrum Innowacji i Transferu Technologii w 2012 roku wraz ze Starostwem Powiatowym w Kielcach oraz Regionalnym Centrum Naukowo-Technologicznym.

Rogowice Młodzi przyrodnicy na start!
13-05-2016 10:00 - 15:00

Atrakcja:
Prawdziwa gratka dla tych, którzy dużo wiedzą o przyrodzie i lubią konkursy, gry, zabawy i quizy - Ośrodek Edukacji Przyrodniczej „Bliżej natury” w Rogowicach organizuje piknik przyrodniczy z mnóstwem atrakcji.
W programie:
- warsztaty mikroskopowe – stwórz swój własny preparat i obejrzyj go pod mikroskopem lub skorzystaj z gotowych preparatów, by zobaczyć przyrodę i ciało człowieka z innej perspektywy;
- „Tu kiedyś żyły dinozaury” - o dinozaurach, żyjących miliony lat temu na terenach dzisiejszej Gminy Mniów i ich licznych tropach znalezionych w okolicy;
- projekcja filmów przyrodniczych z bogatej mediateki Ośrodka Edukacji Przyrodniczej;
- zabawy i eksperymenty badawcze: wybuch wulkanu, znikająca woda, dziwne jajka;
- Jaki to motyl? Poznaj gatunki występujące w Dolinie Krasnej;
- konkursy wiedzy przyrodniczej i ekologicznej dla dzieci i młodzieży m.in.: „Ptasie trele na wiosnę” - poznaj ptaka po śpiewie, quiz „Ciało człowieka”;
- gry planszowe i karciane związane z tematyką przyrodniczą;
- „Las i jego mieszkańcy” - poznaj zwierzęta polskich lasów i naucz się rozpoznawać ich tropy;
- „Pokochaj pszczoły” - poznaj ścieżkę pszczelarską obok siedziby Ośrodka;
Świetna zabawa dla dzieci i młodzieży, mnóstwo inspiracji dla rodziców i nauczycieli.

Chęciny Na rowerze szlakiem unijnych projektów
14-05-2016 09:00 - 16:00

Atrakcja:
09:00 - 16:00
Start sprzed Hali widowisko-sportowej „Pod Basztami”, meta przy Zamku Królewskim, a na 45-kilometrowej trasie - kolejne projekty, realizowane z udziałem funduszy unijnych, przez Gminę Chęciny. Wszystkich miłośników dwóch kółek zapraszamy na europejski rajd rowerowy. W finale, ognisko na polanie u stóp góry zamkowej.

Morawica Nowoczesny urząd dla wszystkich
13-05-2016 07:30 - 15:30

Atrakcja:
07:30 - 15:30
Urząd Gminy zaprasza wszystkich do zapoznania się z projektami realizowanymi przez Gminę Morawica z udziałem funduszy unijnych. W Centrum Samorządowym będzie można obejrzeć specjalne tablice dokumentujące budowę Centrum, zapoznać się z działalnością Centrum Kultury oraz gminnej Biblioteki. Szczegółowych informacji nt. środków europejskich, pozyskanych przez Gminę, udzielać będą pracownicy urzędu. Każdy odwiedzający otrzyma pamiątkowy długopis z logo funduszy unijnych.

Morawica O czym szumią parkowe drzewa
13-05-2016 10:00 - 13:00

Atrakcja:
10:00 - 13:00
Gmina Morawica zaprasza wszystkich do zwiedzania zabytkowego parku oraz do zwiedzania zabytkowej oficyny po zespole dworskim w Morawicy należącym w XIX wieku do rodziny Oraczewskich.

Wszyscy, którzy w tym dniu przybędą na wydarzenie będą mogli zapoznać się historią tego miejsca. Po pozostałościach po zespole dworskim oprowadzać będzie przewodnik.

Dodatkowo dla zgromadzonych przewidziany jest poczęstunek regionalny.

Rewitalizacja zabytkowego parku zakończyła się w 2014 r. Dotychczas historia tego miejsca jest bardzo mało znana.
Wcześniej miejsce to było niedostępne dla mieszkańców. Obecnie zamknięta jest zabytkowa oficyna, jednak na czas Dnia Otwartego zostanie udostępniona zwiedzającym.

Atrakcja:
12:00 - 13:00
Podczas wydarzenia zostanie zorganizowany konkurs na temat historii zabytkowego zespołu dworskiego, uwzględniający również wiedzę na temat jego rewitalizacji i środków pozyskanych na ten cel.

Od lepienia wulkanu do wykorzystania georadaru w Chęcinach
13-05-2016 10:00 - 17:00

Atrakcja:
Studenci i naukowcy z Wydziału Geologii Uniwersytetu Warszawskiego przygotowali warsztaty i zajęcia dla wszystkich grup wiekowych

1) Warsztaty mikroskopii optycznej:

- W trakcie zajęć pokazana zostanie podstawowa analiza preparatów na płytkach cienkich, dzięki którym można obserwować skład oraz strukturę skał w mikroskali przy zastosowaniu mikroskopu polaryzacyjnego. Metoda ta zaliczania jest do podstawowych badań stosowanych w geologii.

- Podczas warsztatów zostanie zaprezentowana analiza zawartej w skale materii organicznej (kerogenu), z której powstaje ropa naftowa. Zostanie przedstawiona charakterystyka poszczególnych składników kerogenu przy równoczesnych obserwowaniu ich cech fizycznych (wielkości, kształtu, barwy).

2) Przygotowanie wulkanów

- Pierścień ognia - Wykład dla najmłodszych poświęcony wulkanom. Po wykładzie każdy będzie miał okazje przygotować własny wulkan by następnie zobaczyć jak przebiega w nim erupcja. Uczestnik zajęć potrafi wskazać zależność między rodzajem magmy a kształtem wulkanu oraz między kształtem a charakterem erupcji. Bez problemu będzie w stanie powtórzyć eksperyment w domu czy w szkole.

3) Geolog w terenie

- Osoby uczestniczące w warsztacie zostaną wprowadzane w tajniki terenowej pracy geologa. Podczas przejścia wzdłuż ściany kamieniołomu zaprezentowane zostaną podstawowe umiejętności zbierania informacji geologicznej. "Warsztat" ma na celu uświadomienie ogromu informacji jakie geolog jest w stanie odczytać ze skał i wzbudzenie w zwiedzającym chęci do odkrywania tajemnic otaczającego go świata.

4) Georadar

- czyli jak wykorzystać fale elektromagnetyczne do odczytania budowy podłoża.

5) Fotogrametria -
Zaprezentowanie nowoczesnych metod cyfryzacji odsłonięć w obrazie 3D na podstawie modelu terenu kamieniołomu "Rzepka". Uczestnicy będą mieli okazje porównać obraz rzeczywisty z modelem komputerowym oraz wskazać zalety oraz ograniczenia metody.

6) Blok krótkich wykładów o tematyce geologicznej

7) zwiedzanie laboratoriów Europejskiego Centrum Edukacji Geologicznej;

8) stoisko paleontologiczne - rozpoznawanie skamieniałości

9) "rysunki naskalne" dla najmłodszych

Europejskie Centrum Edukacji Geologicznej zachwyca rozmachem i nowoczesnością, ale i samą formą architektoniczną. Projekt już został doceniony i nagrodzony. Gmach ECEG uznano za najlepszy polski budynek użyteczności publicznej podczas European Property Awards w Londynie. Na 6,5 tys. m2 znajduje się reprezentacyjny budynek główny z salą audytoryjną na 240 miejsc i zapleczem socjalnym, pracownie dydaktyczne i laboratoria, m. in. chemiczne, mikroskopowe, komputerowe, geofizyczne, kartowania geologicznego i hydrogeologiczne oraz trzy budynki hotelowe, mogące przyjąć jednocześnie około 170 gości. Kompleks w 90% zasilany jest z odnawialnych źródeł energii: słonecznej i ciepła Ziemi.

Chrusty Zagnańsk Polanika dla Europy – poznaj zdrowszą stronę życia
15-05-2016 10:00 - 16:00

Atrakcja:
10:00 - 16:00
Zapraszamy do Ośrodka Rehabilitacyjno-Wypoczynkowego Polanika w Chrustach koło Zagnańska, gdzie będziecie Państwo mieli możliwość zwiedzenia bazy zabiegowej naszego Ośrodka oraz zapoznania się z nowoczesnymi metodami rehabilitacji. Dzieci będą mogły uczestniczyć w zabawach i zawodach sportowych organizowanych przez wykwalifikowanych animatorów, zobaczyć jak wygląda profesjonalne auto do driftu, przejechać się na kucu oraz pogłaskać osła. Organizujemy ciekawe warsztaty artystyczne dla każdego oraz loterię z atrakcyjnymi nagrodami. Rodzice mogą skorzystać z darmowych konsultacji z lekarzem rehabilitacji medycznej, fizjoterapeutami oraz psychoterapeutą. Będzie można obejrzeć prace Pana Krzysztofa Wesołowskiego, artysty pochodzącego z naszego regionu, jak również nauczyć się rzeźbić.

Atrakcja:
10:00 - 16:00
Dla dzieci zabawy w bawialni, zajęcia w sali doświadczania świata, zabawy na placu zabaw, trampolina, zawody sportowe, zabawy organizowane przez naszych animatorów, pokaz i nauka rzeźbienia w wykonaniu Krzysztofa Wesołowskiego, prezentacja twórczości artysty.

Atrakcja:
10:30 - 16:00
Konsultacje z fizjoterapeutami 10:30-14:30
• Problemy z narządem ruchu (wady postawy, skrzywienie kręgosłupa, płaskostopie) - konsultacje z lekarzem rehabilitacji medycznej Małgorzatą Adamczyk 12:00-15:00
• Konsultacje z psychoterapeutą Robertem Adamczykiem 12:00-16:00
• Terapia poprzez zabawę. Kiedy dziecku mogą pomóc spotkania z psychoterapeutą dziecięcym – dla rodziców spotkanie z psychoterapeutą Robertem Adamczykiem 13:15-14:00

Atrakcja:
11:00 - 14:00
Zwiedzanie Ośrodka Rehabilitacyjno-Wypoczynkowego Polanika – prezentacja bazy zabiegowej, (trzy 30-minutowe wejścia: 11.00, 12.15 oraz 13.30)
Zapoznanie ze światem zwierząt: zwiedzenie stajni, możliwość nakarmienia koni, pogłaskania osła 11.00-14.00
5-minutowe oprowadzanki na kucach, (dla dzieci z niepełnosprawnością wymagane jest zaświadczenie od lekarza specjalisty o braku przeciwwskazań do hipoterapii), 11:00-12:00
10-minutowe jazdy bryczką 12:30-13:30
Zobacz, jak wygląda profesjonalne auto do driftu - dla dzieci przejażdżki z drifterem Krzysztofem Pietrzykiem –12:00-16:00

Atrakcja:
10:00 - 16:00
Zapraszamy do udziału w warsztatach wyplatania z wikliny papierowej dla każdego 10:00-12:30
Kreatywne warsztaty plastyczne dla każdego: malowanie odlewów gipsowych, decoupage i inne 13:00-16:00

Atrakcja:
14:30 - 16:00
Grill z kiełbaskami i kaszanką.

Atrakcja:
15:30 - 16:00
Loteria z nagrodami dla uczestników Dnia Otwartego Funduszy Europejskich w Ośrodku Rehabilitacyjno-Wypoczynkowym Polanika

Bieliny Poznaj średniowieczne rzemiosła w Osadzie Średniowiecznej w Hucie Szklanej
14-05-2016 09:00 - 18:00

Atrakcja:
09:00 - 18:00
W niewielkiej miejscowości Huta Szklana w gminie Bieliny powstało wyjątkowe miejsce. To Średniowieczna Osada, w której czas cofa się o kilka stuleci. Gdy tylko przekroczymy bramę Osady poczujemy się, jakby wehikuł czasu przeniósł nas w odległą przeszłość. W Osadzie zlokalizowane są drewniane chatki z XII/XIV w., które w interaktywny sposób pokazują życie Słowian i ich pracę. Na każdym stanowisku można zapoznać się z innym rzemiosłem i wcielić się w rolę słowiańskiego rzemieślnika - garncarza, tkaczki, kowala, rymarza, wikliniarza czy też zielarki.
W Osadzie Średniowiecznej czeka na Was wiele atrakcji oraz niezapomniane przeżycia. Zapraszamy.

Bilet wstępu do Osady w promocyjnej cenie - 4 zł

Strawczynek Pływalnia OLIMPIC otwarta na Europę
12-13
12-05-2016 06:00 - 22:00

Atrakcja:
06:00 - 22:00
Zapraszamy serdecznie na Dni Otwarte. Pływalnia jest dostępna dla wszystkich, którzy pragną aktywnie spędzać wolne chwile.
Zajęcia pływackie, wodne atrakcje, pełnowymiarowy basen, zjeżdżalnia "rura" czy "rwąca rzeka" sprawiają, że jest to idealne miejsce zarówno dla samotnych pływaków, jak i rodzin z dziećmi czy grup przyjaciół.

Dla wszystkich obowiązuje promocja "2 za 1" - dwie godziny w cenie jednej - przez cały dzień!

Masłów Pierwszy Śmigłowiec ratunkowy z bliska
14-05-2016 10:00 - 14:00

Atrakcja:
10:00 - 14:00
Zapraszamy do odwiedzin bazy Lotniczego Pogotowia Ratunkowego w Masłowie. Będzie to jedyna okazja do przyjrzenia się z bliska pracy załóg Śmigłowcowej Służby Ratownictwa Medycznego. W ramach Dni Otwartych zwiedzisz nowo wybudowaną bazę, dowiesz się między innymi jak wyglądają przygotowania do startu i jak helikopter wyjeżdża na lądowisko.

Podczas Dni Otwartych nauczysz się także zasad udzielania pierwszej pomocy, a przede wszystkim będziesz mógł usiąść za sterami śmigłowca ratunkowego!

Chęciny Stwórz drużynę, graj o supernagrody!
15-05-2016 10:00 - 16:00
Atrakcja:
10:00 - 16:00
Zapraszamy do udziału w grze terenowej śladami projektów unijnych!

Zaczynamy na chęcińskiej Starówce!

Gramy drużynowo. Zapraszamy parami, rodzinami, ze znajomymi.

Karta zgłoszenia i regulamin już wkrótce na stronach organizatora – Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego w Kielcach.

Chmielnik Świętokrzyski Sztetl zaprasza
13-05-2016 09:00 - 17:00

Atrakcja:
09:00 - 17:00
Ośrodek Edukacyjno - Muzealnego ,,Świętokrzyski Sztetl'' w budynku zabytkowej synagogi w Chmielniku to wyjątkowe nowoczesne muzeum w dawnej synagodze. Przypomina jak przez kilkaset lat Żydzi i Polacy żyli obok siebie w małych miasteczkach, na prowincji – właśnie w sztetlach. Obiekt jest adresowany do wszystkich zainteresowanych kulturą i tradycją żydowską na Kielecczyźnie.

Każdy, kto poda hasło: Dni Otwarte Funduszy Europejskich, zwiedzi „Świętokrzyski Sztetl” z biletem ulgowym w cenie 6 zł.

Dodatkowe atrakcje:
Questing „W Chmielniku – mieście kultur i religii”, czyli gra terenowa, która w formie zabawy i zgadywanek pozwala lepiej poznać historię Chmielnika.
Prezentacja filmu o tematyce żydowskiej.

Zabawa i nauka podczas XXIV Wytopków Ołowiu w Tokarni
15-05-2016 09:00 - 18:00

Atrakcja:
Pokazy wytopu ołowiu, elektrolizy miedzi i pędzenia dziegciu, kiermasz rękodzieła ludowego, warsztaty i lekcje muzealne, a wszystko to w ramach XXIV Wytopków Ołowiu w Skansenie w Tokarni. To sztandarowa impreza Muzeum Wsi Kieleckiej, nawiązująca do tradycji górnictwa kruszcowego na obszarze dawnej Kielecczyzny. Na gości czekają liczne atrakcje - będzie można spróbować regionalnych potraw, wziąć udział w konkursach i kibicować uczestnikom ogólnopolskiego turnieju szachowego, organizowanego przez Świętokrzyski Związek Szachowy.
W tym dniu będą obniżone ceny biletów wstępu na teren Parku Etnograficznego w Tokarni tj. bilet normalny - 10zł, ulgowy - 4zł.

Chańcza Zapraszamy na otwarcie SPA i gabinetu rehabilitacji
15-05-2016 11:00 - 18:00

Atrakcja:
Hotel ***Chańcza zaprasza na Piknik Rodzinny połączony z otwarciem SPA i gabinetu rehabilitacji.
Dla najmłodszych zaplanowano zabawy z animatorem, który będzie malował twarze, organizował gry i zajęcia warsztatowe. Każdy maluch otrzyma słodki poczęstunek.
Dla każdego gościa bezpłatna diagnoza skóry i propozycja zabiegów kosmetycznych i rehabilitacyjnych.
Będzie można również porozmawiać z psychologiem i terapeutą.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Świętokrzyskie