Do 17 lipca potrwa wakacyjny turniej w Dolnej Kamiennej. Odbędzie się też festyn

Piotr Stańczak
Juniorzy Przydworcowego (w środku, przy piłce Mateusz Czarnoskutow) ulegli Abstynentom 4:10. Piotr Stańczak
Od niedzieli trwa 19. Wakacyjny Turniej Piłki Nożnej „Dolna Kamienna 1”. W batalii biorą udział 24 zespoły w trzech kategoriach wiekowych.

Seniorzy najliczniejsi

Rozgrywki organizuje Rada Osiedla Dolna Kamienna I oraz stowarzyszenie kultury fizycznej o tej samej nazwie i miejscowi radni miejscy - Adam Ciok oraz Marek Gąska. Zmagania rozpoczęły się w niedzielę, 3 lipca. Potrwają do 17 lipca.

Zespoły rywalizują na boisku Orlika 2012 w skarżyskiej Szkole Podstawowej numer 8 przy ulicy Podjazdowej 21. W tej edycji młodzicy (rocznik 2002 i młodsi) oraz juniorzy (1998 i młodsi) mają zagwarantowany bezpłatny start w turnieju. W najmłodszej kategorii wiekowej walczą dwa zespoły - Bezimienni oraz Penga Kościelne.

W grupie juniorów rywalizuje dziesięć zespołów, największą obsadę mają seniorzy, gdzie w szranki stanęło dwanaście ekip.

Ćwierćfinały od czwartku

Mecze w czasie turnieju trwają 2x25 minut, z pięciominutowymi przerwami. Zgłoszone drużyny mogą liczyć maksymalnie dziesięciu futbolistów. Na boisku, w zespole występuje sześciu - pięciu graczy w polu plus bramkarz.

W zespołach może wystąpić dwóch piłkarzy zrzeszonych w klubach i biorących udział w rozgrywkach ligowych. Na razie emocjonujemy się rywalizacją w grupach. Mecze obfitują w bramki, najbardziej zacięte i wyrównane pojedynki toczą się głównie wśród seniorów.

- Do wtorku 12 lipca potrwają pojedynki w grupach. Środa to dzień przerwy od turnieju, natomiast w czwartek zaczynają się ćwierćfinały - zapowiada Jacek Mosiołek, jeden z organizatorów i sędziów zawodów.

Decydująca batalia 17 lipca rozpocznie się o godzinie 15.30, o 19.45 odbędzie się zakończenie rozgrywek i wręczenie nagród oraz trofeów. Finałowi, jak będzie towarzyszył także festyn rodzinny z wieloma atrakcjami dla mieszkańców dzielnicy oraz gości w różnym wieku.

Turniej rozgrywany jest pod patronatem prezydenta Skarżyska Konrada Kroniga. Patronem medialnym wakacyjnych rozgrywek w Dolnej Kamiennej jest redakcja „Echa Dnia”.

Wyniki turnieju (od 3 do 6 lipca), młodzicy: Bezimienni - Penga Kościelne 25:1. Juniorzy, grupa A: FC Konsekwentni - FC Naleśniki 19:5, grupa B: Przydworcowe - Terma Kamienna 10:5, Abstynenci - Ememensy 2:0, Ememensy - Kościelne 6:2, Przydworcowe - Abstynenci 4:10. Seniorzy, grupa A: Freedom - Toolmex Truck 2:2, grupa B: Posadaj - Reset 1:3, Skarnews - Kordian Bliżyn 5:4.