Do przerwy Polska prowadzi z Chorwacją 11:8

PK
Po pierwszej połowie towarzyskiego meczu piłkarzy ręcznych, rozgrywanego w warszawskim Torwarze, Polska prowadzi z Chorwacją 11:8.

Polscy zawodnicy wyszli na mecz w koszulkach z napisem "Karol jesteśmy z Tobą" - solidaryzując się ze swoim kolegą z kadry Karolem Bieleckim, który przebywa w lubelskim szpitalu po operacji oka. Groźnego urazu nabawił się w piątek w Kielcach, w meczu, w którym Polska pokonała Chorwację 25:24.

W dzisiejszym meczu nie grają Patryk Kuchczyński z Vive Targi Kielce, który ma lekką kontuzję i Michał Jurecki, któremu po meczu w Kielcach spuchła stopa, odezwała się stara kontuzja. Nie gra również Josip Valcić, który był nieumyślnym sprawcą kontuzji Bieleckiego. W bramce polskiego zespołu świetnie spisuje się Sławomir Szmal, który odbił połowę rzutów Chorwatów, dobrze wygląda również nasza obrona. Chorwaci po 11 minutach mieli na koncie zaledwie jedną bramkę. W 30 minucie za faul na Ivanie Cupiciu czerwoną kartkę zobaczył Michał Adamuszek i "biało-czerwoni" zostali, pod nieobecność Bieleckiego i Michała Jureckiego, z jednym lewym rozgrywającym, Kamilem Kriegerem z Vive Targi Kielce.

Bramki, Polska: Adamuszek 3, Tłuczyński 2 (2), Zaremba 2, B. Jurecki 1, Jaszka 1, M. Lijewski 1, Orzechowski 1;

Chorwacja: Cupić 3 (2), Marić 2, Strlek 2, Bogunović 1.