Dobiegło końca Grand Prix szkół podstawowych o puchar burmistrza Jędrzejowa

KAR
Reprezentacja Szkoły Podstawowej numer 3 z Jędrzejowa po raz drugi okazała się najlepsza w lekkoatletycznym grand prix gminy Jędrzejów. archiwum Urzędu Miasta Jędrzejów
Zakończona została dziesiąta edycja grand prix szkół podstawowych z gminy Jędrzejów o puchar burmistrza Jędrzejowa.

W ostatnich, czwartych zawodach w ramach grand prix, które odbyły się na boiskach przy pływalni miejskiej w Jędrzejowie uczestniczyło blisko sześćdziesięciu młodych lekkoatletów z terenu gminy Jędrzejów.

Po raz drugi w grand prix zwyciężyła reprezentacja Szkoły Podstawowej numer 3 z Jędrzejowa, która zgromadziła 407 punktów. Uczniowie tej szkoły w sumie sięgnęli aż 58 medali, w tym 25 złotych, 20 srebrne oraz 13 brązowych.

Drugie miejsce w klasyfikacji generalnej zajęła Szkoła Podstawowa numer 4 z Jędrzejowa, która wywalczyła 223 punkty. Zawodnicy z „czwórki” w sumie zgromadzili 24 medale, w tym 8 złotych, 7 srebrnych i 9 brązowych.

Trzecie przypadło Zespołowi Szkół z Prząsławia, który uzyskał 143 punkty, sięgając po 19 medali, w tym 5 złotych, 7 srebrnych i 7 brązowych medali.

Najlepszą zawodniczką grand prix została Kinga Szewczyk ze Szkoły Podstawowej numer 3 z Jędrzejowa, która w sumie wywalczyła 15 medali, w tym 9 złotych, 2 srebrne i 4 brązowa. Najlepszym zawodnikiem zawodów został jej szkolny kolega Szymon Wieliński, który sięgnął po 18 medali, w tym 10 złotych, 6 srebrnych i 2 brązowe.

Wyniki najlepszych zawodników: bieg dziewcząt (250 metrów): 1. Kinga Szewczyk (SP 3 Jędrzejów) - 40.70 sekundy, 2. Zuzanna Skowronek (SP Podchojny) - 42.04, 3. Wiktoria Ślusarek (SP Prząsław) - 43.07; bieg chłopców (350 metrów): 1. Dawid Kośmider (SP 4 Jędrzejów) - 57.95, 2. Jakub Cichoń (SP 4 Jędrzejów) - 59.13, 3. Borowiecki Kacper (SP 3 Jędrzejów) - 1.00.65; bieg sprinterski dziewcząt (60 metrów): 1. Emilia Rosół (SP 3 Jędrzejów) - 9.03, 2. Paulina Kot (SP Prząsław) - 9.19, 3. Kinga Szewczyk (SP 3 Jędrzejów) - 9.24; bieg sprinterski chłopców (60 metrów):1. Dawid Kośmider (SP 4 Jędrzejów) - 8,59, 2. Szymon Wieliński (SP 3 Jędrzejów) - 8.67, 3. Wojciech Simela (SP 3 Jędrzejów) - 8.76; rzut piłeczką palantową dziewcząt:1. Wiktoria Michno (SP 3 Jędrzejów) - 34,2 metrów, 2. Paulina Kot (SP Prząsław) - 33, 3. Patrycja Imosa (SP 4 Jędrzejów) - 29,2; rzut piłeczką palantową chłopców: 1. Szymon Wieliński (SP 3 Jędrzejów) - 48,1, 2. Kuliński Konrad (SP 4 Jędrzejów) - 43,3. Jakimiec Dawid (SP Piaski) - 40,9; skok w dal z miejsca dziewcząt: 1. Paulina Kot (SP Prząsław) - 213 centymetrów, 2. Emilia Rosół (SP 3 Jędrzejów) - 206, 3. Kinga Szewczyk (SP 3 Jędrzejów) - 200; skok w dal z miejsca chłopców: 1. Szymon Wieliński (SP 3 Jędrzejów) - 217, 2. Łukasz Koryciński (SP Jasionna) - 208, 3. Piotr Putowski (SP 3 Jędrzejów) - 207; sztafeta szwedzka dziewcząt:1. SP 3 Jędrzejów - 2.03.58, 2. SP Prząsław - 2.06.66, 3. SP 4 Jędrzejów - 2.07.73; sztafeta szwedzka chłopców: 1. SP 4 Jędrzejów - 1.56.32, 2. SP 3 Jędrzejów - 1.56.47, 3. SP Jasionna - 2.05.03.