Dobra agencja opiekunek osób starszych - jak taką znaleźć?

Materiał informacyjny Arcadia care
Udostępnij:
Pracujesz jako opiekunka osób starszych, bądź chciałabyś rozpocząć taką karierę? Znasz język niemiecki i chcesz okresowo wyjechać do Niemiec, by pomagać osobom starszym? To bardzo dobra ścieżka kariery, w której spełnia się wiele osób. Jednakże, jak w przypadku każdego zatrudnienia, ważne jest, by znaleźć firmę, która będzie dbać o ciebie, jako pracownika. W przypadku samozatrudnienia jako opiekunka może to być szczególnie trudne. Z pomocą przychodzą agencje pośredniczące. Jak zatem znaleźć dobre firmy dla opiekunek w Niemczech? Na co zwracać uwagę? O co pytać? Przychodzimy z pomocą!

Czego szukać wybierając agencję?

Na pytanie to łatwiej będzie odpowiedzieć doświadczonym opiekunkom - zwłaszcza tym, które mają za sobą szereg różnych prac. Osoby dopiero rozpoczynające karierę, mogą jednak skupiać się przede wszystkim na próbie znalezienia podopiecznego, któremu będą mogły jak najbardziej pomóc, o to wszak w tej karierze chodzi. Praca opiekunki osób starszych jest zajęciem bardzo ważnym i potrzebnym, nie wolno jednak zapominać o własnych potrzebach. Zwłaszcza, jeśli do pracy wyjeżdżamy za granicę, opuszczając swój dom, miasto i strefę komfortu.

Szukając agencji opiekunek zwracaj uwagę na te, które podają jak najwięcej informacji. Dotyczy to zarówno informacji o podopiecznych, jak i o samym zatrudnieniu. Zatrudniając osoby, szczególnie do pracy za granicą, konieczne jest wypełnienie konkretnych wymagań prawnych. Czy Twoja agencja na pewno spełnia wszystkie wymagania? Dowiedz się, jak wygląda kwestia podpisania umowy, czy Twojego ubezpieczenia na czas pobytu w Niemczech.

Zwróć też uwagę na to, jak wygląda proces rekrutacyjny. Dobra, rekomendowana agencja opiekunek osób starszych w Niemczech, przeprowadzi z Tobą więcej niż jedną rozmowę, by dogłębnie zapoznać się z Twoim doświadczeniem, ale też z Twoimi oczekiwaniami i obawami. Wybierze też podopiecznego, który najlepiej będzie do Ciebie pasował. Ważne jest, by agencja miała indywidualne podejście do każdego podopiecznego i do każdej opiekunki - w ten sposób obie strony będą zadowolone.

O co pytać zanim podpiszemy umowę?

Zanim zdecydujesz się przyjąć ofertę zatrudnienia, nie obawiaj się zadawać dodatkowych pytań. Wiele możesz dowiedzieć się z samych ofert pracy, czy ze strony internetowej agencji, ale Twoja najlepsza szansa, by zdobyć jak najwięcej informacji jest w czasie rekrutacji.

Nie obawiaj się zadawać pytań i drążyć. Spróbuj dowiedzieć się jak najwięcej o samym podopiecznym. Jaki jest jego, lub jej, stan zdrowia? W jakich warunkach mieszka? Jaki byłby Twój dokładny zakres obowiązków? Nie bój się też spytać o pozornie mniej istotne szczegóły. Co lubi? Jak spędza wolny czas? Czy ma hobby? Rodzinę? Przyjaciół, których odwiedza, lub którzy odwiedzają jego? Być może na wczesnym etapie rekrutacji agencja nie będzie mogła udzielić odpowiedzi na wszystkie z tych pytań, ale pokaże to Twoje żywe zainteresowanie podopiecznym i chęć zbudowania więzi.

Pytaj także o dokładne warunki zatrudnienia, kwestie transportu, ubezpieczenia, umowy, ewentualnej pomocy i wsparcia, jakie oferuje agencja opiekunek seniorów w razie, gdyby coś poszło nie tak. Musisz być pewna, że możesz polegać na swoim pracodawcy, jeśli z jakiegokolwiek powodu sytuacja stanie się dla Ciebie niebezpieczna lub bardzo niekomfortowa. Warto też spróbować dowiedzieć się czegoś, o szkoleniach i możliwościach rozwoju, które oferuje agencja. To także ważny element kariery opiekunki, a dodatkowo zapunktujesz u pracodawcy jako osoba, której zależy na rozwoju i zdobywaniu nowych umiejętności.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Twitterze!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na Twiterze!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Więcej informacji na stronie głównej Echo Dnia Świętokrzyskie
Dodaj ogłoszenie