Dobra gra futbolistek z Fałkowa

Dorota KUŁAGA
Drużyna futbolistek z Fałkowa zajęła trzecie miejsce w finale wojewódzkim rozgrywek „Mała Piłkarska Kadra Czeka”. Grała w składzie: Aleksandra Marczyńska, Iwona Przybył, Kinga Szymczyk, Aleksandra Nyzia, Kamila Kaczmarek, Kamila Głąbała, Ewa Konieczna, Olga Wilk, Klaudia Mikuła, Zuzanna Skiba. archiwum prywatne
Zawodniczki z Fałkowa zajęły trzecie miejsce w turnieju Marka Wielgusa i rozgrywkach "Mała Piłkarska Kadra Czeka".

Futbolistki z Fałkowa z powodzeniem rywalizowały w turnieju Marka Wielgusa w Morawicy oraz w rozgrywkach "Mała Piłkarska Kadra Czeka", które odbyły się w Łopusznie i w Kazimierzy Wielkiej.

W Morawicy rozegrany został finał wojewódzki turnieju imienia Marka Wielgusa. W zawodach uczestniczyło czternaście zespołów podzielonych na cztery grupy.

W "WIELGUSIE" NA TRZECIM

Futbolistki Szkolnego Klubu Sportowego Olimpijczyk Fałków znalazły się w grupie razem ze Szkołą Podstawową Radoszki, Gacusiem Konieczno i Trzynastką Skarżysko Kamienna.

Wyniki spotkań: Gacuś Konieczno - Trzynastka Skarżysko 2:0; Fałków - SP Radoszki 11:0; Fałków - Gacuś Konieczno 6:1; Gacuś Konieczno - Radoszki 1:0; Trzynastka Skarżysko- Radoszki 3:0; Trzynastka Skarżysko - Fałków 1:4; półfinały: Staszów - Fałków 1:1, w karnych 1:0; Janowice - Perełki Kunów 1:0; mecz o 1 miejsce: Staszów - Janowice 3:0; mecz o 3 miejsce: Fałków - Perełki Kunów 0:0, w karnych 1:0.

Tabela końcowa turnieju
1. Integro Staszów
2. SP Janowice
3. Olimpijczyk Fałków
4. Perełki Kunów
Zespół z Fałkowa grał w następującym składzie: Karolina Orman, Karlina Marczyńska, Patrycja Gajewska, Natalia Ociepa, Gabriela Najmanowicz, Justyna Tysiąc, Oliwia Kuzdak, Paulina Stolecka, Eliza Harbat, Izabela Przybył.

AWANSOWAŁY DO FINAŁÓW

Na boisku orlika w Łopusznie rozegrane zostały eliminacje wojewódzkie turnieju piłkarskiego dziewcząt (rocznik 1998/99) "Mała Piłkarska Kadra Czeka". W turnieju uczestniczyły futbolistki z Publicznej Szkoły Podstawowej w Fałkowie. Oprócz nich rywalizowały zespoły Łopuszna, Promnika i Chęcin.

Wyniki spotkań: Promnik - Chęciny 2:0; Fałków - Łopuszno 0:0; Łopuszno - Chęciny 4:0; Promnik - Fałków 0:1; Promnik - Łopuszno 1:1; Fałków - Chęciny 4:0.
Futbolistki z Fałkowa awansowały do finału wojewódzkiego, który rozegrany został w Kazimierzy Wielkiej. Oprócz Fałkowa w finale zagrały drużyny Kazimierzy Wielkiej oraz Staszowa.

Wyniki finałów: Kazimierza Wielka - Staszów 0:2, Fałków - Staszów 1:4, Fałków - Kazimierza Wielka 1:1.

1. PSP 3 Staszów 6 6:1
2. SP 3 Kazimierza Wielka 1 1:3
3. PSP Fałków 1 2:5

Futbolistki z Fałkowa występowały w składzie: Aleksandra Marczyńska, Iwona Przybył, Kinga Szymczyk, Aleksandra Nyzia, Kamila Kaczmarek, Kamila Głąbała, Ewa Konieczna, Olga Wilk, Klaudia Mikuła, Zuzanna Skiba.