Dobre starty Andrzeja Lachowskiego w półmaratonie w Rudawie i w Sadku

dor
Andrzej Lachowski, który pochodzi ze Stąporkowa, zajął trzecie miejsce w dobrze obsadzonym biegu w Sadku. Fot. Dorota Kułaga
Andrzej Lachowski, znany biegacz pochodzący ze Stąporkowa, zaliczył dwa kolejne starty w tym sezonie. Z dobrej strony pokazał się w półmaratonie w Rudawie i w biegu na 10 kilometrów w Sadku.

W Sadku odbył się XXII Międzynarodowy bieg uliczny, trasa liczyła 10 kilometrów. -Zająłem trzecie miejsce, ale uzyskałem najlepszy wynik ze wszystkich dotychczasowych startów na tej imprezie. Obsada była mocna, od początku narzuciliśmy ostre tempo. Był między innymi Michał Kaczmarek, który wygrał z czasem 30,14. Ja byłem trzeci z wynikiem 30,28. Jak na tę trasę, to bardzo dobry rezultat. Z optymizmem można czekać na kolejne starty - z zadowoleniem mówił nam Andrzej Lachowski. Dodajmy, że w biegu w Sadku startowało blisko stu zawodników.

Kilka dni wcześniej Andrzej Lachowski startował w Półmaratonie Jurajskim w Rudawie. Zajął czwarte miejsce, również w mocnej stawce rywali. Wygrał olimpijczyk Henryk Szost. Teraz lekkoatleta ze Stąporkowa w planie ma start w Niepołomicach w Biegu w pogoni za żubrem.

-Ten występ zamierzam potraktować treningowo, taką podjęliśmy decyzję z trenerem. Później będę się już przygotowywał do wrześniowych biegów na 10 kilometrów i do maratonu. Prawdopodobnie w listopadzie wystartuję w maratonie we Frankfurcie. Trzeba być dobrze przygotowanym, żeby zmierzyć się ze startującymi tam zawodnikami, bo ta impreza ma swoją rangę - powiedział nasz utytułowany biegacz, były zawodnik Olimpu Końskie, który obecnie mieszka i pracuje w Krakowie.