Dobre starty Daniela Wosika w biegach górskich

/dor/
Daniel Wosik z MUKS THM Ostrowiec Montrail Team z powodzeniem startował w biegach na Górę Żar i na Hrobaczą Łąkę.

W sobotę Daniel Wosik startował w 10. Międzynarodowym Biegu Górskim na Górę Żar z Międzybrodzia Żywieckiego. Zajął trzecie miejsce z czasem 30.17, wygrał Maciej Bierczak 29.57 z Porąbki przed Andrzejem Długoszem z Rytra - 30.14.

W niedzielę wziął udział w biegu górskim z Kuz na Hrobaczą Łakę - był drugi z czasem 25.54. Pierwszy był Maciej Bierczak - 25:23. -Obydwa biegi górskie wchodzą w skład Montrail Ligi biegów górskich.

Piotr Koń startował na mistrzostwach świata w biegach górskich w Słowenii - CZYTAJ WIĘCEJ

- Dzięki dwóm kolejnym dobrym startom umocniłem się na pierwszym miejscu w tej klasyfikacji - powiedział Daniel Wosik. W 2009 roku ostrowiecki biegacz wygrał tę klasyfikację, w ubiegłym roku był czwarty.