Dobre starty KTM Novi w Suwałkach

/mko/
Zawodnicy świętokrzyskich klubów startowali w piątej i szóstej rundzie eliminacji Mistrzostw Polski w enduro, które obywały się w Suwałkach. Najlepiej wypadli motocykliści KTM Novi Kielce.

W klasie E1 pierwsze miejsce zajął Maciej Giemza, zaraz za nim uplasował się Rafał Bracik. Sukcesy Novi zanotowało też w klasie Junior 50, gdzie najlepszy był Kacper Zięba, oraz w klasie Junior, w której wygrał Adam Tomiczek.

W klasyfikacji klubowej sezonu KTM Novi z 570,5 punktu zajmuje drugie miejsce ze stratą 286,5 punktu do prowadzącego Cieszyńskiego Klubu Motorowego. Inny kielecki klub, Enduro Team Kielce z dorobkiem 357,5 punktu jest czwarty.

Inne wyniki naszych zawodników w Suwałkach. Mistrzostwa Polski: Klasa E1: 6. Łukasz Stępień; E2/E3: 6. Robert Frydrych; Junior 50: 4. Kamil Skowron (wszyscy Enduro Team Kielce), 5. Dawid Socha , 6. Kamil Pałka, Junior: 6. Kamil Bigaj (wszyscy KTM Novi Kielce); Weteran: 4. Grzegorz Chorodyński (Enduro Team Kielce). Puchar Polski: Junior 50: 1. Aleksander Bracik (KTM Novi Kielce), 2. Michał Cedro (Enduro Team Kielce).