Dobre starty triathlonistów Akweduktu i ich trenera

/SAW/
Udanie starty zaliczyli zawodnicy Akweduktu Kielce w aguatlonie i triathlonie. Startował także ich trener Grzegorz Kożuchowski.

W Wąsoszach koło Konina odbyły się zawody w aguatlonie na dystansie 400 metrów pływania i 2 km biegu. Paulina Majos zajęła trzecią lokatę w klasyfikacji open, była natomiast najlepsza w klasyfikacji juniorek młodszych, w której 5 była Wiktora Zawolik.

Dzień później w Ślesinie odbyły się natomiast zawody triathlonowe na dystansie 600 m pływania, 15 km jazdy na rowerze i 3 km bieg. W kategorii open siódmy był Piotr Stanik (czwarty wśród młodzieżowców), a Michał Kosek piąty w kategorii juniorów. W grupie juniorek młodszych trzecia była Anna Ramian, a dziesiąta Wiktoria Zawolik. Paulina Majos nie ukończyła zawodów ze względu na kontuzję. W Ślesinie wystartował także junior młodszy Akweduktu Jakub Olejnik. Zajął 1i9 miejsce i był to jego debiut w ogólnopolskich zawodach.

W Ślesinie na dystansie o połowę krótszym wystartowali też amatorzy. Tu świetnie wypadł trener Grzegorz Kożuchowski. - Powiem nieskromnie , że udało mi się wygrać - podsumował szkoleniowiec Akweduktu.