Dobre występy świętokrzyskich motocyklistów w Malechowie

/mko/
W Malechowie (województwo zachodniopomorskie) odbyła się VII i VIII runda Mistrzostw Polski w rajdach enduro.

W klasie E1 pierwsze miejsce zajął Maciej Giemza, drugi był Rafał Bracik z KTM Novi Kielce. Dzięki temu zawodnicy ci zajęli kolejno drugie i trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej całego rajdu. W klasie Junior 50 wygrał Dawid Socha, zaraz za nim uplasował się Kacper Zięba, obaj również reprezentujący KTM Novi Kielce. Trzecie miejsce w tej kategorii zajął Kamil Skowron, a w klasie weteran czwarty był Grzegorz Chorodyński (obaj jeżdżący w barwach Enduro Team Kielce). Kolejny zawodnik z tego klubu, Robert Frydrych, zajął szóste miejsce w klasie E2/E3.

W klasyfikacji klubowej KTM Novi Kielce z 752,5 punktu zajmuje drugie miejsce i ma stratę 334,5 punktu do prowadzącego CKM Cieszyn. Enduro Team Kielce z 448,5 punktu jest na czwartym miejscu. Do zakończenia sezonu w enduro pozostały cztery rundy. Najbliższe dwie odbędą się w dniach 31 sierpnia - 1 września w Kielcach.