Dobry mecz Walczaka. Pierwsza porażka PSG

PK
Kamil Markiewicz
Dobry mecz w lidze francuskiej rozegrał Patryk Walczak, obrotowy PGE VIVE Kielce wypożyczony do klubu Massy Essonne. Pierwszej ligowej porażki w tym sezonie doznał grupowy rywal w Lidze Mistrzów, Paris Saint Germain Handball.

Drużyna Walczaka doznała porażki 31:32 w spotkaniu z inną drużyną z końca tabeli, Chambery. Walczak zdobył 5 bramek, oddając 6 rzutów i był drugim, po Jeremim Piranim (13 trafień) strzelcem zespołu. Massy Essonne zajmuje ostatnie miejsce w tabeli Lidl Starligue.

Pierwszej porażki w rozgrywkach doznał rywal PGE VIVE w rozgrywkach Ligi Mistrzów – Paris Saint Germain. Paryżanie przegrali na wyjeździe z inną drużyną z czołówki, Nimes 24:26 (13:16) i stracili pozycję lidera. Wyprzedziły ich Montpellier i Nimes.

Po 15 minutach lekkiej przewagi gości, na prowadzenie wyszło Nimes. Jego przewaga siągała nawet pięciu trafień. W 52 minucie PSG doprowadziło do remisu 24:24, ale już do końca spotkania nie zdobyło gola. W zespole trenerea Zvonimira „Noki” Serdarusicia zawiedli dwaj bramkostrzelni dotąd rozgrywający – Sander Sagosen miał tylko 20 procent skuteczności, a Nedim Remili ledwie 18. Z dobrej strony znów pokazał się bramkarz „Milionerów z Paryża”, Thierry Omeyer, który bronił z 39-procentową skutecznością.

PSG: Omeyer 14/36, Corralles 0/1 - Gensheimer 7/8, Mollgaard, Stepancić 1/1, Sagosen 1/5, Konkoud 2/2, Damjanović, Remili 2/11, Kempf 1/3, Hansen 3/5, Nielsen 1/1, N. Karabatić 6/9, Nahi.