Dobry start lekkoatletów Olimpu Strawczyn w przełajach

dor
Kewin Gad, Bartłomiej Siadul, Julia Szymkiewicz i trener Aleksander Niwiński po udanym starcie w Jeleniej Górze Archiwum prywatne
Pięcioro lekkoatletów z dwóch klubów reprezentowało Kie-lecczyznę na Mistrzostwach Polski w biegach przełajowych, które odbyły się w Jeleniej Górze. Nasi zawodnicy rywalizowali w kategorii juniorów młodszych. Nie wywalczyli jednak miejsca na podium.

Najbliżej medalu był Bartłomiej Siadul z Olimpu Strawczyn, który zajął piąte miejsce w biegu na dystansie 3 kilometrów. Jego klubowa koleżanka Julia Szymkiewicz została sklasyfikowana na jedenastej pozycji w biegu na 2 kilometry, a Kewin Gad zajął dwudzieste miejsce w rywalizacji na 5 kilometrów.

- Trasy były bardzo trudne, długie podbiegi na podmokłych łąkach, miejscami głębokie błoto. W punktacji klubowej mistrzostw w kategorii juniorów młodszych nasz klub zajął dobre siódme miejsce z dorobkiem 10 punktów. Jestem zadowolony z występu naszych biegaczy, bo zaznaczyli swoją obecność na mistrzostwach Polski w biegach przełajowych - powiedział Aleksander Niwiński, trener Olimpu Strawczyn.

Świętokrzyskie w punktacji województw zajęło dwunastą pozycję - w sumie zgromadziło 14 punktów. Na ten dorobek zapracowali głównie biegacze Olimpu, cztery punkty dołożyli do tego zawodnicy Nadiru Jędrzejów.

W sobotę zawodnicy ze Strawczyna i innych klubów z wezmą udział w mistrzostwach województwa w przełajach. Odbędą się w Końskich - godzina 11.40.