Dobry start zapaśników Czarnych Połaniec, mimo że bez medali

/dor/
Paweł Dziuba (z lewej) z Czarnych Połaniec na Mistrzostwach Polski Ludowych Zespołów Sportowych był ósmy w kategorii do 76 kilogramów. archiwum prywatne
Zapaśnicy Czarnych Połaniec punktowali na Mistrzostwach Polski Ludowych Zespołów Sportowych. W Karolewie pod Kętrzynem odbyły się Mistrzostwa Polski Zrzeszenia Ludowych Zespołów Sportowych w zapasach w stylu wolnym. Startowali w nich przedstawiciele Czarnych Połaniec.

W zawodach rywalizowali kadeci, juniorzy i młodzieżowcy. W licznie obsadzonym turnieju - startowało około 400 zawodników z 36 klubów z całej Polski - województwo świętokrzyskie reprezentowało pięciu zapaśników Czarnych Połaniec.

Sebastian Barabasz zajął dziewiąte miejsce w kategorii do 50 kilogramów, Krzysztof Bąk był ósmy do 63 kilogramów, Paweł Żak w tej samej kategorii uplasował się na dziewiątej pozycji. Ponadto Kacper Pawlik był jedenasty w kategorii do 69 kilogramów, a Paweł Dziuba ósmy do 76 kilogramów.

W klasyfikacji klubowej drużyna Czarnych uplasowała się na 24 pozycji. Dzięki punktom zdobytym przez zapaśników z Połańca, świętokrzyskie w punktacji województw zajęło 10 pozycję. - Mimo że nasi zawodnicy nie zdobyli medali, ten start trzeba uznać za udany. W trakcie mistrzostw wygrywali pojedynki z medalistami Pucharu Polski Kadetów, między innymi Krzysztof Bąk pokonał Tomasza Stasickiego, złotego medalistę tego pucharu i reprezentanta Polski na mistrzostwa Europy - powiedział Wiktor Skrobacz, były zapaśnik, a obecnie trener Czarnych Połaniec.