Dobry start zawodników Klubu Karate Morawica w Pucharze Polski. Piotr Węgliński wywalczył srebro

Mateusz Dudek
Na zdjęciu srebrny medalista Pucharu Polski Piotr Wegliński (z prawej) wraz z trenerem Andrzejem Horną. Klub Karate Morawica
W sobotę 14 grudnia 2019 roku we Włocławku w Hali Widowiskowo Sportowej OSiR odbył się 36 Puchar Polski Kyokushin Karate. Z dobrej strony zaprezentowała się w nim trójka startujących zawodników Klubu Karate Morawica. Srebrny medal zdobył Piotr Węgliński.

W turnieju w konkurencji wagowej kumite i kata zmierzyło się ponad 550 zawodników seniorów, juniorów, juniorów młodszych i młodzików ze 101 klubów naszego kraju.

Klub Karate Morawica i Piekoszów reprezentowała 3-ka zawodników: Karolina Łabuda -40 kg 2007, Wiktor Binkowski +65 kg 2004 i Piotr Węgliński - 65 kg 2003 rok.

Mimo niedyspozycji zdrowotnej z powodu przeziębienia Piotr stoczył 2 walki zwyciężając zdecydowanie, a w trzeciej spotkał się po raz kolejny z bardzo mocnym zawodnikiem Szymonem Majewskim z Lipna, z którym “o włos” przegrał w dogrywce.Ostatecznie zdobył on srebrny medal.

Obaj zawodnicy zasługują na uznanie, ponieważ pokazali wyjątkowy charakter w drodze po zwycięstwo dając świetny przykład innym postawy, charyzmy w dążeniu do cel, a jednocześnie szacunek do przeciwnika - sportowa, czysta walka.

Bez medali wróciła startująca po raz pierwszy w tak poważnym turnieju Karolina Łabuda (Morawica) oraz Wiktor Binkowski (Morawica).