Dobry występ młodych tenisistek Gemik Kielce w Krakowie

kw
13 listopada w Krakowie został rozegrany trzeci turniej tenisa dla dzieci (do lat 8,10 i 12) z serii "Kid Cup 2011/2012".

Rozgrywki prowadzone są w pierwszej fazie w grupach, a następnie zwycięzcy grup rywalizują systemem pucharowym o zwycięstwo w zawodach. W turnieju w Krakowie wystartowała rekordowa liczba 71 zawodników i zawodniczek, co jest rekordem frekwencji w tego rodzaju zawodach.

Bardzo dobrze spisały się po raz kolejny podopieczne trenerów Magdaleny i Grzegorza Lelonków z kieleckiego klubu Gemik. Paulina Bator w kategorii do lat 8 zajęła drugie miejsce w grupie, a całym turnieju została sklasyfikowana na miejscach 7-10.

W najsilniej obsadzonej kategorii do lat 10 dziewcząt Milena Domagała po dobrym meczu przegrała z Aleksandrą Wierzbowską z Krakowa 2:6 i zajęła drugie miejsce w grupie. Natomiast Aleksandra Bator także w kategorii do lat 10 zajęła wysokie trzecie miejsce docierając do półfinału, gdzie przegrała z późniejszą tryumfatorką Aleksandrą Wierzbowską z Krakowa 2:6. Gra Oli Bator pozwoliła umocnić się na wysokim, trzecim miejscu w ogólnej klasyfikacji całego cyklu zawodów po trzech rozegranych turniejach.