Dobry występ naszych łuczników w Pucharze Polski

IRZ
Łucznicy Stelli Kielce przywieźli trzy medale z rozegranej 15-17 kwietnia w Prudniku I Rundy Pucharu Polski Seniorów i Juniorów. Do tego złoty krążek I Rundy Drużynowych Mistrzostw Polski dołożył męski zespół z Kielc.

Troje zawodników Stelli zajęło wysokie miejsca w kwalifikacjach. Najlepszy wynik wśród juniorów wystrzelał Maciej Fałdziński, a w kategorii seniorów Mateusz Toborowicz. Anna Skłodowska zapewniła sobie trzecią lokatę i wraz z Toborowiczem uplasowała się w czołówce kwalifikacji mikstów. Niestety pierwsze miejsce w rundzie finałowej Pucharu Polski utrzymał jedynie Fałdziński. W pojedynku o złoto pokonał Dawida Malickiego z Talentu Wrocław w barażu 10:8 punktów. Toborowicz przegrał rywalizację o wejście do finału z zawodnikiem gospodarzy, Januszem Byrą. Udało mu się jednak zwyciężyć z Robertem Marcinkiewiczem (ROKiS Radzymin), dzięki czemu wrócił do Kielc z brązowym medalem. Anna Skłodowska odpadła w 1/8 finału, odbierając tylko jeden punkt setowy zawodniczce Społem Łódź, Ewelinie Marszałkowskiej (5:1). W konkurencji mikstów, wraz z Mateuszem Toborowiczem przegrała pojedynek o "złoto" z Paulą Wyczechowską i Pawłem Zarzeckim z Łucznika Żywiec 144: 138 punktów.

W rywalizacji drużynowej ekipa Stelli w składzie: Mateusz Toborowicz, Sebastian Bątor, Maciej Fałdziński i Mateusz Bucki utrzymała pierwszą lokatę z kwalifikacji. W finale nasi łucznicy spotkali się z zawodnikami Surmy Poznań. Po dwóch seriach przeciwnicy prowadzili pięcioma punktami. Następne strzały zmniejszyły dystans do jednego "oczka" na rzecz Poznania. Ostatnia seria za 57 punktów na 60 możliwych zapewniła zawodnikom Stelli zwycięstwo 217:213 punktów.

- Uważam ten start za bardzo udany, jak na początek sezonu. Szczególnie cieszy mnie wynik Mateusza Toborowicza na dystansie 50 metrów. 334 punkty na tej odległości to już, można powiedzieć, poziom europejski. Dobrze spisała się też drużyna. Wygraliśmy, mimo nieobecności Rafała Dobrowolskiego, który startował w tym czasie Turcji. - mówi trener Stelli, Wiktor Pyk.