Dominik Bujak, pływak Salosu Cortile Kielce z przepustką na mistrzostwa Europy

SAW
Pływak Salosu Cortile Kielce Dominik Bujak osiągnął duży sukces. Wywalczył minimum na mistrzostwa Europy juniorów, które w dniach 6-10 lipca rozegrane zostaną na Węgrzech.

Dominik wywalczył minimum na dystansie 400 metrów stylem zmiennym na mistrzostwach seniorów, które rozgrywane były w Szczecinie. Dominik był piąty w finale A i uzyskał znakomity wynik. Minimum na mistrzostwa Europy juniorów wynosiło 4.27,64 minuty, a kielecki pływak uzyskał 4.27, 59. Jest jedynym pływakiem z Kielecczyzny, który wypełnił minimum na mistrzostwa Europy.

- Dominik popłynął doskonale, a warte podkreślenia jest to, że tego samego dnia rano płynął w eliminacjach i uzyskał 4.27,65, a więc tylko 0,01 sekundy wolniej od wymaganego minimum. 400 metrów stylem zmiennym to morderczy dystans, więc to że to samego dnia w finale uzyskał jeszcze lepszy dystans, to naprawdę wielki wyczyn – cieszy się Tomasz Bujak, ojciec Dominika.

Na mistrzostwach w Szczecinie Dominik dobrze wypadł też na 200 metrów stylem zmiennym. Zakwalifikował się do finału A, w którym wywalczył dziewiąte miejsce.

Podobnie jak na 400 zmiennym Dominik ustanowił w Szczecinie rekord okręgu seniorów na 200 m zmiennym wynikiem 2.06,03, ale ten rezultat uzyskał w eliminacjach. W finale popłynął minimalnie wolniej i uzyskał 2.06, 06.