Dominik Kaleta z Kielc mistrzem Polski w kick boxingu

/dor/
Dominik Kaleta na najwyższym stopniu podium w Kartuzach.
Dominik Kaleta na najwyższym stopniu podium w Kartuzach. Archiwum klubu
W Kartuzach odbyły się Mistrzostwa Polski w kick boxingu w odmianie kick light. O medale walczyli seniorzy i juniorzy.

W zawodach brało udział 231 zawodników z 53 klubów. Dominik Kaleta ze Sportowego Klubu Kick Boxing Kielce został mistrzem Polski w formule kick light juniorów w kategorii 79 kilogramów. Stoczył trzy walki, zwyciężając kolejno Norberta Wojno (Alien Kick Łódż) przez RSC w 2 rundzie, następnie Patryka Hrycaka (Tajfun Legionowo). W finale po bardzo zaciętym pojedynku wygrał 3:0 z Dominikiem Balą (Legion Głogów).

-Jestem bardzo zadowolony z występu Dominika Kalety. Pozostali nasi zawodnicy - Jakub i Bartosz Dądela przegrali walki eliminacyjne i odpadli z rywalizacji - powiedział Marek Soboń, trener Sportowego Klubu Kick Boxing Kielce.