Dominik "Majku" Kaleta i Robert Soboń z Soma Gym Kielce zdobyli złote medale Pucharu Europy kickboxingu w Chorwacji

Bartosz Wartałowicz
Dominik Kaleta (na zdjęciu) triumfował w Pucharze Europy w kategorii 86 kilogramów. Złoto zdobył również Robert Soboń. Obaj to zawodnicy Soma Gym Kielce. Dominik Kaleta/Facebook/Soma Gym Kielce
Dominik "Majku" Kaleta z Soma Gym Kielce triumfował w Pucharze Europy Wako w Zagrzebiu w kategorii 86 kilogramów. W finałowej walce okazał się lepszy od reprezentanta gospodarzy - Petara Jamana. W kategorii 67 kilogramów najlepszy był inny zawodnik kieleckiego klubu - Robert Soboń. Obaj zawodnicy reprezentowali kadrę Polskiego Związku Kick Boxingu.

Dominik "Majku" Kaleta i Robert Soboń ze złotymi medalami Pucharu Europy w kickboxingu

Reprezentujący kadrę Polskiego Związku Kick Boxingu Dominik Kaleta znakomicie rozpoczął 2024 rok. Na turnieju w chorwackim Zagrzebiu pewnie pokonał Słowaka Michala Kantara przez TKO w 1 rundzie, a w finałowym pojedynku okazał się lepszy od Petara Jamana, który był liczony w 3. rundzie. W kategorii 67 kilogramów zwyciężył Robert Soboń, który w finałowej walce również pokonał reprezentanta Chorwacji - Mateo Turcicia. W półfinale zawodnik Soma Gym Kielce pokonał Słoweńca Urha Cernivseka.

W turnieju w Zagrzebiu brał również udział Jan Kotwica, który w swojej pierwszej walce w kategorii 81 kilogramów przegrał z Bośniakiem Nevenem Stojanoviciem.

W Pucharze Europy WAKO w chorwackim Zagrzebiu walczyło łącznie 2442 zawodników, zrzeszonych w 267 klubach z 30 europejskich państw.