Donata Kilijańska mistrzynią Polski w pływaniu

/waf/
Donata Kilijańska ma swoim dorobku 3 medale, a w niedzielę stanie przed szansą zdobycia kolejnych dwóch- na 200 metrów stylem motylkowym i 800 metrów stylem dowolnym. Waldemar Frańczak
W drugim dniu mistrzostw Polski juniorów 17-18 lat w pływaniu Donata Kilijańska z KSZO Ostrowiec Św. wygrała konkurencję 400 metrów stylem dowolnym.

Na pływalni AWF w Krakowie od piątku rywalizują najlepsi polscy pływacy urodzeni w latach 1995-1996. W pierwszym dniu zawodów Donata Kilijańska z KSZO Ostrowiec zdobyła mistrzostwo Polski na 400 metrów stylem zmiennym i została wicemistrzynią kraju na 100 metrów stylem motylkowym.

Do tych dwóch medali uczennica Centrum Kształcenia Sportowego w Szczecinie dołożyła w sobotę kolejny- złoty. Donata wygrała finałowy wyścig 400 metrów stylem dowolnym w bardzo dobrym czasie- 4:10,85.
Ósma w tym wyścigu była Sonia Wołoszyn, również z KSZO. Miała ona czas 4:30,70, gorszy od rezultatu osiągniętego w eliminacjach- 4:27,85.

Do finału B tej konkurencji awansował Sebastian Książek z KSZO, który z czasem 4:02,20 zajął 12. miejsce. Uczeń Zespołu Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego w Ostrowcu Św. w wyścigu finałowym również popłynął wolniej niż w eliminacjach- 3:58,29.

Wojciech Zabojszcz z Korony-Swim Kielce wygrał finał B, a więc został sklasyfikowany na 9. miejscu w Polsce na 50 metrów stylem dowolnym 24,97. Tuż za nim wyścig ukończył Kacper Łopaciński z Foki Sandomierz- 25,03.

Kielczanin płynął też w finale B 200 metrów stylem zmiennym i także go wygrał z czasem 2:06.25.

W konkurencji 50 metrów stylem grzbietowym 14. miejsce z czasem 31,00 zajęła Karolina Długołęcka z Unii Busko-Zdrój.