Donata Kilijańska nie zawiodła. Brązowy medal w pływaniu dla KSZO

Waldemar FRAŃCZAK
W pierwszym dniu mistrzostw Polski Donata Kilijańska wywalczyła brązowy medal.
W pierwszym dniu mistrzostw Polski Donata Kilijańska wywalczyła brązowy medal. Waldemar Frańczak
Donata Kilijańska z KSZO Ostrowiec św. zajęła trzecie miejsce w konkurencji 800 metrów stylem dowolnym na rozpoczętych w czwartek Głównych Mistrzostwach Polski w Pływaniu Seniorów i Młodzieżowców.

Ponad sześciuset zawodników i zawodniczek rywalizuje w Olsztynie o medale mistrzostw Polski na basenie 50 metrowym oraz kwalifikacje na mistrzostwa Europy seniorów w Berlinie i międzynarodowe imprezy w kategorii juniorów. Wśród startujących są również zawodnicy ze świętokrzyskich klubów.

W pierwszym dniu zawodów nie zawiodła zawodniczka KSZO, Donata Kilijańska. Trenująca we Wrocławiu19-latka, wielokrotna medalistka mistrzostw Polski oraz złota i brązowa medalistka mistrzostw Europy juniorów, ukończyła konkurencję 800 metrów stylem dowolnym na trzecim miejscu. Rezultat- 8:50,39 jest jednak gorszy o blisko 10 sekund od jej rekordu życiowego z 2011 roku.

Do finału B 200 metrów stylem motylkowym awansowała Karolina Długołęcka. 18-latka z Unii Busko-Zdrój wygrała ten wyścig w czasie 2:24,23 i została sklasyfikowana na 11. miejscu. Na 15. miejscu ukończył rywalizację na 1500 m kraulem Sebastian Książek z KSZO- 16:16.79.

Inni nasi reprezentanci zajmowali dalsze lokaty. Zawody potrwają do niedzieli.

WSZYSTKO o pływaniu w Świętokrzyskiem

Medal zdobyty przez Donatę to jej ostatnie trofeum dla KSZO. Zawodniczka zamierza już wkrótce startować w barwach Śląska Wrocław.

Z Ostrowca do stolicy Warmii i Mazur udali się Sonia Wołoszyn, Sebastian Książek i Jan Dytkowski. Szczególnie dla Sebastiana te zawody mogą być znaczące. Członek kadry narodowej będzie ubiegał się o kwalifikacje na mistrzostwa Europy. Dla niego i Dytkowskiego docelową imprezą krajową będzie Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży.

Dla Wołoszyn to również może być ostatni start w barwach KSZO, gdyż zamierza studiować w Stanach Zjednoczonych.

W Olsztynie nie zabraknie dwóch 20-letnich wychowanków ostrowieckiego klubu- Marcina Kaczmarskiego - obecnie w MKP Szczecin i Rogera Kuranta - Śląsk Wrocław. Ten pierwszy może walczyć nie tylko o medale, ale także o wypełnienie minimów na mistrzostwa Europy.