Dragon Starachowice pokazał klasę na mistrzostwach kraju

Dorota KuŁaga
Ekipa Dragona w komplecie - trener Marek Jasiński (z lewej), Joanna Mazurek i trzej medaliści mistrzostw Polski w Kartuzach. archiwum prywatne
Bardzo dobrze spisali się zawodnicy Dragona Starachowice na mistrzostwach Polski w kick boxingu w odmianie kick light.

W Kartuzach o medale rywalizowało 250 zawodników z 69 klubów. W tym gronie byli przedstawiciele Dragona, podopieczni trenera Marka Jasińskiego.

Starachowiccy zawodnicy zdobyli trzy złote medale. Damian Śpiewak był bezkonkurencyjny w kategorii 57 kilogramów seniorów. Ernest Kisiel triumfował natomiast w kategorii 63 kilogramów juniorów. Jacek Miszta nie miał sobie równych w kategorii 79 kilogramów juniorów.

- Jestem bardzo zadowolony ze startu naszych zawodników. Świetnie walczyli, w pięknym stylu zdobyli złote medale. Ponadto Ernest Kisiel został wybrany na najlepszego zawodnika mistrzostw Polski w kategorii juniorów. Bez medalu z tej imprezy wróciła jedynie Joanna Mazurek, która zajęła piąte miejsce w kategorii 60 kilogramów - powiedział Marek Jasiński, trener Dragona Starachowice.

Teraz kilku jego podopiecznych czeka udział w gali kick boxingu, która 28 lutego odbędzie się w Kielcach. Robert Siebyła z Dragona zmierzy się z Robertem Soboniem ze Sportowego Klubu Kick Boxing Kielce, a Damian Śpiewak z Sebastianem Słoniem.
Ponadto w walce wieczoru na tej gali wystąpi Dawid Kasperski, były zawodnik Dragona. W gali weźmie też udział dobrze znana w Starachowicach Joanna Walkiewicz, która odnosiła sukcesy w barwach Dragona.