Dramat na ringu w Kielcach podczas Młodzieżowych Mistrzostw Świata. Bokser z Jordanii po operacji. Jest w ciężkim stanie

Dorota Kułaga
Dorota Kułaga
Do dramatycznego zdarzenia doszło podczas Młodzieżowych Mistrzostw Świata w boksie rozgrywanych w Hali Legionów w Kielcach. Zawodnik z Jordanii Rashed Al. Swaisat stracił przytomność i został przewieziony do szpitala na Czarnowie. Fot. AIBA
Do dramatycznego zdarzenia doszło w piątek podczas Młodzieżowych Mistrzostw Świata w boksie rozgrywanych w Hali Legionów w Kielcach. Zawodnik z Jordanii Rashed Al. Swaisat po koniec trzeciej stracił przytomność i został przewieziony do szpitala na kieleckim Czarnowie. Przeszedł operację. Jest w ciężkim stanie.

W kategorii 81 kilogramów 18-letni Rashed Al. Swaisat walczył z Estończykiem Antonem Vinogradovem, dostał kilka ciosów, w pewnym momencie stracił przytomność, osunął się na liny i na ring. Było to pod koniec trzeciej rundy.

W piątek po godzinie 15 zawodnik błyskawicznie został odwieziony do szpitala na kieleckim Czarnowie. Razem z nim pojechał trener. Konieczna była szybka operacja, którą pięściarz przeszedł na oddziale neurochirurgii.

Obecnie przebywa w Klinice Anestezjologii i Intensywnej Terapii szpitala na Czarnowie. Jest w śpiączce farmakologicznej. Jego stan jest ciężki. Czynione są starania, żeby szybko do Polski dotarli rodzice pięściarza.

W piątek komunikat w tego dramatycznego zdarzenia opublikowała na swojej stronie AIBA, czyli Światowa Organizacja Boksu Olimpijskiego. - Podczas trwających Młodzieżowych Mistrzostw Świata w Boksie AIBA w Kielcach w 2021 roku, zawodnik - Rashed AL SWAISAT z Jordanii w kategorii 81 kg mężczyzn doznał poważnego urazu. Zgodnie z protokołami medycznymi AIBA, w w ringu pojawił się lekarz, który natychmiast udzielił pomocy. Szybko dołączył do niego drugi lekarz, który też udzielał pomocy. Na miejscu była karetka pogotowia i szybko zabrała sportowca do pobliskiego szpitala, gdzie zawodnik ma zapewnioną fachową opiekę - napisała na swojej stronie AIBA.

Transmisja z tej dramatycznie zakończonej walki (AIBA, czyli Światowa Organizacja Boksu Olimpijskiego transmituje wszystkie pojedynki) została usunięta i zabezpieczona przez organizatora Młodzieżowych Mistrzostw Świata.

Koledzy z reprezentacji Jordanii i wszyscy uczestnicy mistrzostw trzymają kciuki za Rasheda Al Swaisata i wierzą, że wygra tę najważniejszą walkę w swoim życiu...

Polacy najaktywniejsi w Europie

Wideo

Dodaj ogłoszenie