Dramatyczna nieskuteczność Jureckiego i Bunticia - statystytyki z meczu Vive - Veszprem

PK
Sławomir Stachura
Bardzo słaba skuteczność dwóch rozgrywających Vive Targi Kielce - Michała Jureckiego i Denisa Bunticia, zaledwie po 14 procent, to jeden z podstawowych elementów, które zadecydowały o porażce kieleckich piłkarzy ręcznych w meczu inaugurującym rozgrywki Ligi Mistrzów. Kielczanie przegrali z węgierskim MKB Veszprem 25:29.

Obaj skrajni rozgrywający naszego zespołu oddali po siedem rzutów i trafili tylko po razie. Większość tych rzutów (u Bunticia - wszystkie) była oddana w pierwszej połowie, w której Węgrzy zbudowali sobie bezpieczną przewagę.

Poza Rastko Stojkoviciem (9 bramek na 12 rzutów) i Mariuszem Jurasikiem (5 goli na 6 prób) żaden z kluczowych graczy naszego zespołu nie oszołomił skutecznością.

Ze statystyk drużynowych może wynikać, że czterobramkowa wygrana Madziarów to głównie efekt świetnej postawy ich bramkarza, reprezentanta Chorwacji Mirko Alilovicia, który odbił 22 piłki przy 47-procentowej skuteczności. Bardzo dobrze w drugiej połowie bronił też Marcus Cleverly z Vive Targi Kielce - 45 procent skutecznych interwencji. Zbliżone są statystyki w pozostałych elementach.