Druga liga siatkarzy. Skórzani Skarżysko/SMS Kielce podejmą w sobotę lubelską Politechnikę

Piotr Stańczak
Siatkarze Skórzanych Skarżysko/SMS Kielce przed pojedynkiem z Karpatami. Nasza drużyna poniosła w sobotę siódmą porażkę w lidze. Piotr Stańczak
W dziewiątej kolejce drugiej ligi siatkarzy Skórzani Skarżysko-Kamienna/SMS Kielce przegrali z liderem grupy szóstej, Krosno Glass Karpatami Krosno 1:3 (14:25, 14:25, 25:22, 20:25). W sobotę 8 grudnia zaczną rundę rewanżową.

Nasza drużyna nie sprawiła niespodzianki w meczu z liderem, na co wpływ z pewnością miała bardzo słaba postawa w pierwszych dwóch setach. W ekipie gospodarzy nie funkcjonował dobrze żaden element gry, najlepiej skwitował to trener Skórzanych/SMS Mateusz Grabda: - To była totalna porażka. Chłopaki patrzyli w ściany, podłogę, sufit, nikt nie potrafić wziąć odpowiedzialności na siebie - mówił szkoleniowiec.

Kiedy wydawało się, że trzecia partia również zakończy się gładkim zwycięstwem ekipy z Krosna, Skórzani zabrali się do pracy, poprawili praktycznie wszystkie elementy gry i od początku trzeciego seta prowadzili. Spora w tym zasługa Kajetana Iszczuka, który pojawił się na parkiecie jako zmiennik i poderwał kolegów do walki. Mimo, że w trzeciej partii Karpaty doprowadziły do remisu 16:16, finisz należał do naszego zespołu. Zacięta była też walka w czwartym secie. W końcówce szalę zwycięstwa na swą korzyść przechylili przyjezdni.

Na półmetku rozgrywek zasadniczych w grupie szóstej Skórzani/SMS plasują się na ostatniej, dziewiątej pozycji w tabeli. Mają dwa punkty. Z ośmiu pojedynków wygrali tylko jeden - z RCS Radom 3:2 na wyjeździe.

Nadal się uczą

Skórzani/SMS jako drużyna powstali latem tego roku, dzięki staraniom prezydenta Skarżyska-Kamienna Konrada Kroniga oraz prezesa Świętokrzyskiego Związku Piłki Siatkowej Jacka Sęka. Nowy zespół na parkietach drugiej ligi wciąż płaci przysłowiowe „frycowe”. Młodzi siatkarze zgrywają się.

- Większość moich zawodników to chłopcy z rocznika 1999, dopiero uczą się tej drugiej ligi. Można w niej wygrać z każdym rywalem, ale trzeba podejmować walkę od początku meczu, a nie w trzecim secie, jak to miało miejsce w pojedynku z Karpatami. To zdecydowanie za późno - podkreślał trener Grabda.

Skarżysko-kielecki zespół zakończył pierwszą część sezonu, w najbliższą sobotę rozpocznie rundę rewanżową, podejmując Politechnikę Lublin w Kielcach (początek o godzinie 17 w hali przy ulicy Jagiellońskiej 90). Przeciwnik plasuje się obecnie na trzeciej pozycji w tabeli, ma piętnaście „oczek”. W pierwszej kolejce Skórzani gładko przegrali z nim 0:3 na wyjeździe.