Druga reprezentacja Polski w piłce ręcznej wygrała Turniej o Puchar Prezydenta Miasta Kielce

Łukasz Zarzycki
Druga reprezentacja Polski wygrała Międzynarodowy Turniej o Puchar Prezydenta Miasta Kielce, który w środę zakończył się w Hali Legionów. W decydującym o pierwszym miejscu meczu, „biało-czerwoni” szczypiorniści pokonali drugą reprezentację Węgier.

Trzecie miejsce dla Litwy, czwarte dla Luksemburga.

Polska B - Węgry B 32:29 (18:18)

Polska: Morawski, Witkowski - T. Gębala 4, Piechowski 1, Walczak, Łangowski 6, Sićko, Piątek 2, Rogulski 4, Potoczny, Rydz 2, Kondratiuk 5, Majdziński 3, Prymlewicz 3, Papaj 1, Szopa, Kużdeba.

W polskim zespole zagrało dwóch wychowanków klubów z naszego regionu - Przemysław Witkowski (KSSPR Końskie, obecnie Górnik Zabrze) i Piotr Papaj (Vive Tauron Kielce, aktualnie Wybrzeże Gdańsk).

Drużyna trenera Damiana Wleklaka w pierwszej zagrała słabo w defensywie, gdy poprawiła ten element po zmianie stron, odskoczyła na kilka bramek (48 minuta 27:21). W 56 minucie Madziarzy skrócili dystans do dwóch bramek (29:27), ale Polacy końcówkę meczu rozegrali rozsądnie.

W innym środowym meczu Litwa pokonała Luksemburg 32:28 (13:14).

Kolejność:
1. Polska B 6 pkt., 2. Węgry B 4, 3. Litwa 2, 4. Luksemburg 0. Król strzelców: Balazs Szalosi (Węgry) - 18 bramek, najlepszy bramkarz: Adam Morawski (Polska), najlepszy zawodnik: Martin Muller (Luksemburg).