MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Druga tura wyborów samorządowych w powiecie kieleckim. Głosowali mieszkańcy aż pięciu gmin. Oto nasz raport na bieżąco

Miłosz Skiba
Miłosz Skiba
Głosowanie w Piekoszowie. Na kolejnych zdjęciach głosowanie w gminach gdzie odbywa się druga tura: Piekoszów, Strawczyn, Łopuszno, Zagnańsk, Łagów
Głosowanie w Piekoszowie. Na kolejnych zdjęciach głosowanie w gminach gdzie odbywa się druga tura: Piekoszów, Strawczyn, Łopuszno, Zagnańsk, Łagów Dawid Łukasik
W niedzielę, 21 kwietnia w powiecie kieleckim odbywała się druga tura wyborów samorządowych 2024. Pod 14 dniach do urn znowu musieli pójść mieszkańcy pięciu gmin: Strawczyn, Łopuszno, Piekoszów, Zagnańsk i Łagów. Oto nasz wyborczy raport. Tu też po godzinie 21 znajdziecie wyniki wyborów.

Druga tura wyborów samorządowych w powiecie kieleckim

21.00 Zakończyło się głosowanie w pięciu gminach powiatu kieleckiego, ti Strawczyn, Łopuszno, Piekoszów, Zagnańsk i Łagów. Zaraz po godzinie 21 podczas Nocy Wyborczej na echodnia.eu szukajcie wyników.

18.00 Państwowa Komisja Wyborcza podała oficjalne wyniki frekwencji z godziny 17. W województwie świętokrzyskim do urn poszło do tej pory 36,85 procenta osób uprawnionych do głosowania. W powiecie kieleckim - 41,35 procenta

  • Łopuszno - 48,94 procenta
  • Łagów 47,88 procenta
  • Strawczyn - 45,18 procenta
  • Zagnańsk - 38,79 procenta
  • Piekoszów - 33,99 procenta

16.30 Trwa głosowanie w pięciu gminach powiatu kieleckiego. Przebiega bardzo spokojnie. Nie ma incydentów.

14.20 Państwowa Komisja Wyborcza podała oficjalne dane o frekwencji w gminach powiatu kieleckiego, na godzinę 12. Najwyższa była w gminie Łopuszno Łopuszno - 18,21 procent; potem Łagów - 16,87 procent; Strawczyn - 15,22 procent; ]Zagnańsk - 14,55 procent; Piekoszów- 11,65 procent;

Zobaczcie galerię zdjęć z głosowania w Łopusznie

12.40 W lokalu wyborczym w Szkole Podstawowej w Łopusznie na godzinę 12 frekwencja wynosiła nieco ponad 23 procent, czyli mniej niż w pierwszej turze. Mieszkańcy jednak dość chętnie wypełniali swój obywatelski obowiązek. Najwięcej osób pojawiało się tuż po mszach świętych. Podobnie sytuacja wyglądała w lokalu w siedzibie Ochotniczej Straży Pożarnej. Tu w południe frekwencja wyniosła 20 procent. Jak nam przekazano to połowę mniej niż w pierwszej turze.

12.20 Rano lokal wyborczy w Samorządowym Centrum Kultury, Sportu i Czytelnictwa w Strawczynie raczej świecił pustkami. Wyborcy zjawiali się sporadycznie, by oddać głos. Sytuacja zmieniła się po godzinie 12, gdy skończyła się kolejna msza święta. Mieszkańcy tłumnie podjeżdżali na parking przed Centrum lub przychodzili przy okazji spacerując. Urna zaczęła w końcu wypełniać się kartami. Pojawiały się całe rodziny.

Zobaczcie galerię zdjęć z głosowania w Strawczynie

12.00 w Komisji numer 1 w Łagowie również nie zastaliśmy tłumów.

11.30 Dopiero po mszy, czyli po godzinie 11, w lokalach tłumnie zaczęli pojawiać się wyborcy. Byli to ludzie w różnym wieku, wiele osób przychodziło całymi rodzinami z dziećmi.

11.00 W Piekoszowie dopiero po mszy, czyli po godzinie 11, w lokalach tłumnie zaczęli pojawiać się wyborcy. Byli to ludzie w różnym wieku, wiele osób przychodziło całymi rodzinami z dziećmi.

Zobaczcie galerię zdjęć z głosowania w Piekoszowie

9.30 Odwiedziliśmy lokale wyborcze w Bibliotece Centrum Kultury oraz w Centrum Kultury w Piekoszowie. Rano frekwencja była dość słaba. Kart w urnach było niewiele.

7.30 Podobnie jak podczas pierwszej tury lokale wyborcze są czynna w godzinach 7-21. Do urn muszą po raz kolejny pójść mieszkańcy gmin Strawczyn, Łopuszno, Piekoszów, Zagnańsk i Łagów.

7.00 - Otwarto wszystkie lokale wyborcze w gminach, w których trwa wyborcza dogrywka. Pierwsze głosy zostały już oddane. Jak będzie frekwencja? Okaże się już wkrótce.

Na naszym portalu najszybciej sprawdzisz wyniki drugiej tury wyborów

Druga tura wyborów samorządowych nie odbywa się we wszystkich gminach. Jest to konieczne jedynie tam, gdzie żadnemu z kandydatów na wójta, burmistrza lub prezydenta nie udało się zdobyć więcej niż połowy ważnie oddanych głosów.

Druga tura wyborów odbywa się zawsze po 14-stu dniach od pierwszego głosowania.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Zastrzeż PESEL - Pismak przeciwko oszustom

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Świętokrzyskie