Druga wygrana Korony na Cyprze

(SAW)
Fragment meczu Korona Kielce - Offenbacher Kickers. Z piłką Marcin Cebula.
Fragment meczu Korona Kielce - Offenbacher Kickers. Z piłką Marcin Cebula. Paweł Jańczyk
Przebywająca na obozie na Cyprze Korona Kielce wygrała w poniedziałek drugi sparing. Pokonała grający w trzeciej Bundeslidze Offenbacher Kickers 1:0.

Korona Kielce - Offenbacher Kickers 1:0 (0:0)
Bramka:
Maciej Górski 62.
Korona: Pešković (46, Otczenaszenko) - Gabovs, Załęcki, Kwiecień, Kallaste - Essam (70. Kotarzewski), Marković, Żubrowski (83. Uniat), Cebula, Pilipczuk - Górski (78. Smolarczyk).

Przed południem podopieczni trenera Macieja Bartoszka pewnie pokonali grający w litewskiej ekstraklasie Atlantas Kłajpeda 3:1 (0:0), po południu wygrali z Niemcami z trzeciej Bundesligi.

Decydujący gol padł po godzinie gry. Z rzutu wolnego uderzył ładnie Siergiej Pilipiczuk, ale piłka odbiła się od poprzeczki i wydawało się, że przekroczyła linię bramkową. Nie było już żadnych wątpliwości, gdy skutecznie dobił ją z bliska wypożyczony z Jagiellonii Białystok napastnik Maciej Górski.

W pierwszej połowie mało było klarownych sytuacji, po zmianie stron Korona miała kilka okazji, ale wykorzystała z 62 minuty.