Drugi punkt Jawornika w sezonie

(KAR)
W niedzielnym spotkaniu drugiej grupy klasy A, drugi punkt w tym sezonie wywalczył Jawornik Gorzków, który zremisował na wyjeździe z UKS Baćkowice 1:1.

Nasza drużyna prowadziła do przerwy 1:0, po trafieniu Norberta Wątka. - Był to mecz walki. Przeciwnicy mieli trudniejsze zadania, bo przez większość spotkania grali w osłabieniu. Mieliśmy trochę pretensji do sędziego, ponieważ naszym zdaniem Norbert Wątek był faulowany w polu karny. Arbiter twierdził inaczej i nie podyktował „jedenastki”. Bardzo cieszymy się ze zdobycia tego punktu - powiedział Marcin Szlembarski, grający trener Jawornika.

Zespół z Gorzkowa na drugi punkt czekał aż sześć spotkań. Pierwszy wywalczył w trzeciej kolejce z GKS Górno, również remisując 1:1. Należy pamiętać, że oprócz trzech spotkań, które pozostało naszej drużynie do zakończenie rundy jesiennej, 22 listopada rozegra ona zaległe spotkanie z liderem Grodem Ćmińsk.

W drugim meczu z udziałem naszej drużyny, Nidzica Dobiesławice przegrała w Kazimierzy Wielkiej z GKS Górno 0:1. - Według mnie byliśmy drużyną lepszą, która prowadziła grę. Niestety zawiodła nasza skuteczność. Tylko w pierwszej połowie mieliśmy siedem sytuacji, po których powinny paść bramki. Po przerwie mieliśmy ich jeszcze więcej - powiedział Adam Idziak, trener Nidzicy.

W sobotę, o godzinie 13, nasze zespoły rozegrają spotkania jedenastej kolejki. Nidzica zmierzy się na wyjeździe z OKS Opatów, a Jawornik podejmował będzie Spartakusa Aureus II Daleszyce. Jawornik zagra w optymalnym składzie. W Nidzicy zabraknie Artura Gzyla i Mateusza Stelmacha. - Liczymy na zdobycie trzech punktów, tym bardziej, że gramy na własnym boisku. W końcu musi przełamać niemoc, która w tym sezonie nas dopadła i odnieść pierwsze zwycięstwo - mówił szkoleniowiec zespołu z Gorzkowa.

- Przed nami trudne spotkanie. Jeśli wygramy to nasza sytuacja w tabeli powinna się poprawić. Jedziemy walczyć o zdobycz punktową - mówił Adam Idziak.

Dla obu ekip będą to pojedynki z sąsiadami w tabeli. OKS z 15 punktami na koncie zajmuje siódme miejsce w tabeli. Nidzica jest dziewiąta z 9 punktami. Spartakus Aureus II plasuje się na przedostatnim miejscu z dorobkiem 5 punktów. Wyprzedza on o 3 punkty ostatniego Jawornika.

W minionej kolejce rywale naszych zespołów rozegrały ze sobą pojedynek. OKS pokonał na wyjeździe Spartakusa Aureus II 1:0.