Drugie miejsce Korony Handball w Memoriale Andrzeja Kowalczyka

/PK/
Drugie miejsce zajęły piłkarki ręczne Korony Handball Kielce w 16. Memoriale Redaktora Andrzeja Kowalczyka, który odbył się w hali przy ulicy Krakowskiej. Występujący w drugiej lidze zespół Moniki Ciszek wygrał z pierwszoligowcem i powalczył z przedstawicielem PGNiG Superligi.

Korona Handball, jako nowy klub, debiutowała w organizacji memoriału, który ma już wieloletnią tradycję. Z powodu skromniejszego budżetu, nie zapraszano tym razem drużyn zagranicznych, do Kielc przyjechało po jednym przedstawicielu PGNiG Superligi (SPR Olkusz), pierwszej (Dwójka Nowy Sącz) i drugiej (AZS WSNiT Radom) ligi.

Kielczanki, liderki drugiej ligi, na początek zmierzyły się z najmocniejszym rywalem, prowadzonym przez byłego trenera KSS Kielce Zdzisława Wąsa zespołem z Olkusza. I pokazały się w tym meczu z dobrej strony. Wprawdzie rywalki cały czas prowadziły, ale nasz zespół kilka razy wyraźnie zmniejszał straty. Najbliżej był w 45 minucie (mecze były rozgrywane dwa razy po 25 minut), kiedy było 19:22. A gdyby nie problemy ze skutecznością, do których przyczyniła się stojąca w bramce SPR była zawodniczka KSS Iwona Staś, mogło być jeszcze lepiej.

W drugim sobotnim meczu Korona Handball wysoko (23:13) wygrała z zespołem z Radomia, z którym występuje w jednej grupie drugiej ligi. W tym meczu trenerka miejscowych szybko zdjęła z boiska podstawowe zawodniczki, dając grać młodszym.

W niedzielę rano drużyna trenerki Moniki Ciszek zmierzyła się z ekipą z Nowego Sącza. Nasz zespół świetnie zagrał w pierwszej połowie, którą wygrał różnicą pięciu goli.

Wyniki. Korona Handball Kielce - SPR Olkusz 21:27 (8:12), Korona Handball - AZS WSNiT Radom 23:13 (12:6), Korona Handball - Dwójka Nowy Sącz 21:17 (12:7), Nowy Sącz - Radom 26:18 (14:8) Olkusz - Radom 34:10 (17:5), Olkusz - Nowy Sącz 38:13 (19:6).

Kolejność: 1. SPR Olkusz, 2. Korona Handball Kielce, 3. Dwójka Nowy Sącz, 4. AZS WSNiT Radom.
Najlepsza bramkarka: Iwona Staś (SPR Olkusz), najlepsza zawodniczka: Marta Rosińska (Korona Handball), najskuteczniejsza: Alicja Fierka (SPR Olkusz), najmłodsza zawodniczka: Wiktoria Wieczorek (AZS WSNiT Radom).

Korona Handball: Hibner, Kos, Sala - Czubaj 1, 4, 1, Pragiel 2, 2, -, Sobierajska -, 1, 0, Kaźmiruk 1, 2, 1, Zimnicka 2, 1, 3, Młynarska 0, 1, 0, Bortnowska 0, 0, 0, Hynek 0, 3, 2, Skowrońska 0, 1, 1, Feldman -, 2, 1, Kosmala 1, 0, 3, Rosińska 5, 0, 7, Mochocka 9, 5, 2, Kędzior -, 1, -, Sobczyk -, 0 , -.