Drugie złoto Daniela Macioła w bilardowych mistrzostwach Europy

/SAW/
Daniel Macioł został mistrzem Europy w odmianach 14/1 i 8 bil.
Daniel Macioł został mistrzem Europy w odmianach 14/1 i 8 bil. Fot. Polski Związek Bilardowy
Świetnie spisuje się Daniel Macioł z Nosanu Kielce w bilardowych mistrzostwach Europy juniorów, które rozgrywane są w słoweńskim Portoroz. Kielczanin najpierw wywalczył złoty medal w odmianie 14/1, a kilka dni później w 8 bil.

Droga do złota Daniela Macioła

Daniel Macioł - Sandro Volery (Szwajcaria) 6:1, Macioł - Daniel Lang (Słowacja) 6:0, Macioł - Jan van Lierop (Holandia) 6:3, Macioł - Nooa Oksala (Finlandia) 6:1, Macioł - Osman Sanlisoy (Cypr Północny) 6:2, Macioł - Elkhem Eisajan (Norwegia) 6:5, Macioł - Wiktor Zieliński (Polska) 6:1, Macioł - Michał Muklewicz (Polska) 6:5.

Daniel jest prawdziwą gwiazdą mistrzostw. W finale "ósemki" pokonał innego reprezentanta Polski Michała Muklewicza z Pool Bilard Wejherowo. Mecz był bardzo zacięty, ale ostatecznie wygrał Macioł 6:5. Na najniższym stopniu podium stanął kolejny reprezentant Polski - Wiktor Zieliński (Hades Poznań), który w walce o finał uległ Danielowi.

W klasyfikacji medalowej Polska (dwa złota, srebro i dwa brązy), zajmuje drugie miejsce za Niemcami, którzy zdobyli trzy złota i jeden brąz.

Do zakończenia mistrzostw pozostały do rozegrania finały w 9 bil oraz turniej drużynowy.