Drugie "złoto" Donaty Kilijańskiej na pływackich mistrzostwach kraju

Redakcja
Donata Kilijańska wywalczyła na mistrzostwach Polski w Olsztynie trzy medale.
Donata Kilijańska wywalczyła na mistrzostwach Polski w Olsztynie trzy medale. Waldemar Frańczak
Bardzo dobrą dyspozycję na mistrzostwach Polski seniorów w pływaniu potwierdziła Donata Kilijańska z KSZO Ostrowiec, zdobywając w trzecim dniu zawodów swój drugi złoty medal.

Zawodniczka KSZO nie miała w tym roku okazji do konfrontacji z najlepszymi polskimi kraulistkami, specjalistkami od dłuższych dystansów. Przez niektórych nie była wymieniana w gronie kandydatek do medali.

"Złoto" Donaty Kilijańskiej w Olsztynie. Została mistrzynią Polski na dystansie 200 metrów stylem dowolnym

Tymczasem 19-latka w każdym dniu zawodów zdobywa medal. Zaczęła od "brązu" na 800 merów, w piątek zdobyła złoty krążek na 200 m, a w sobotę triumfowała na 400 metrów. Jej rezultat 4:15,00 to nowy rekord okręgu świętokrzyskiego.

Do startów finałach B przyzwyczaili nas Sonia Wołoszyn i Sebastian Książek z KSZO oraz Karolina Długołęcka z Unii Busko-Zdrój.

Wołoszyn ukończyła wyścig na 400 metrów kraulem na 5. miejscu z czasem- 4:33.30, a Książek na tym samym dystansie był 9. z rezultatem- 4:05.69.

Długołęcka była druga na 50 m stylem grzbietowym. Czas- 30,38, to nowy rekord okręgu seniorek i juniorek 18 lat. Uczennica krakowskiej Szkoły Mistrzostwa Sportowego awansowała także z 15. czasem do finału B na 200 m stylem zmiennym (2:28,39). Zrezygnowała jednak z udziału w nim.

W niedzielę zakończenie mistrzostw w Olsztynie.