Druhowie z Oksy zwyciężyli w gminnych zawodach sportowo - pożarniczych

Dorota Pietrus
W niedzielę, 9 lipca na stadionie sportowym w Oksie odbyły się gminne zawody sportowo – pożarnicze Ochotniczych Straży Pożarnych i Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych o puchar wójta gminy.

W zawodach wzięły udział dwie drużyny MDP dziewcząt, cztery chłopców oraz 10 OSP.

W kategorii Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych dziewcząt zwyciężyła MDP z Błogoszowa, a drugie miejsce zajęła MDP z Węgleszyna.

Natomiast wśród MDP chłopców pierwsze miejsce zajęli młodzi adepci pożarnictwa z Zakrzowa, powtarzając w ten sposób wynik z poprzednich zawodów gminnych. Drugie miejsce zajęła MDP z Błogoszowa, trzecie MDP z Oksy, a czwarte chłopcy z Węgleszyna.

Wśród Ochotniczych Straży Pożarnych zwyciężyła sekcja z Oksy, uzyskując łączny czas 90,86 sekundy: sztafeta 54,76 sekundy; bojówka 36,1 sekundy.

Drugie miejsce zajęła OSP Błogoszów – uzyskując łączny czas 91,45 sekundy. Do pierwszego miejsca druhom z Błogoszowa zabrakło 0,59 sekundy. Co ciekawe w ćwiczeniu bojowym osiągnęli rewelacyjny czas 34,05 sekundy, co jest rekordem zawodów szczebla gminnego i powiatowego. Sztafetę pokonali w 57,4 sekundy.

Trzecie miejsce powędrowało do obrońcy zawodów sprzed dwóch lat z OSP Tyniec I. Zespół uzyskując czasy w sztafecie 58 sekundy, a w ćwiczeniu bojowym 41,2 sekundy osiągnęli łączny czas 99,20 sekundy, wyprzedzając OSP Zakrzów o 0,92 sekundy. Ci natomiast sztafetę wykonali w 63,7 seundy i bojówkę w 36,24 sekundy.

Dalsze miejsca zajęli druhowie z: OSP Tyniec II łączny czas 106,6 sekundy, OSP Rzeszówek – 107,5 sekundy, OSP Lipno – 109,9 sekundy, OSP Popowice – 113,18 sekundy, OSP Węgleszyn 148,87 sekundy.

Na zawodach pojawili się Edmund Kaczmarek starosta jędrzejowski, brygadier Paweł Jakubowski Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Jędrzejowie, Zbigniew Bełtowski Przewodniczący Rady Gminy oraz liczni sympatycy ochotniczego pożarnictwa.

(Źródło: dziennikzachodni.pl)