Drużyna z Bukowej poza strefą spadkową

Kamil Markiewicz
fanpage Bucovia Bukowa
Bucovia Bukowa w niedzielę odniosła drugie zwycięstwo w klasie okręgowej. Zespół prowadzony przez Michała Jamrozika pokonał na własnym boisku Lechię Strawczyn 3:1. Do przerwy utrzymywał się bezbramkowy remis.

W 47 minucie gospodarzy na prowadzenie wyprowadził Radosław Malaga. Od 60 minuty Bucovia prowadziła 2:0, po samobójczym trafieniu Piotra Surmy. W 70 minucie gola na 3:0 strzelił Michał Bąk. Bucovia bramkę straciła w 80 minucie. Zdobył ją Rafał Kurczyński.

Dzięki wygranej ekipa z Bukowej zanotowała znaczny awans w ligowej tabeli, opuszczając strefę spadkową. Po siedmiu kolejkach zajmuje jedenaste miejsce z dorobkiem 6 punktów.

Przed podopiecznymi Michała Jamrozika trudny wyjazd. W niedzielę, o godzinie 15, zmierzą się oni w meczu ósmej kolejki w Chmielniku z Zenitem. Rywale zespołu z Bukowej plasują się na trzeciej pozycji z dorobkiem 16 punktów. Zenit w tym sezonie walczy o zajęcie miejsca premiowanego awansem do czwartej ligi. W szeregach Bucovii zabraknie pauzującego za żółte kartki grającego trenera Michała Jamrozika oraz odbywającego karę za czerwony kartonik bramkarza Dominika Mierzwy.

- Wiemy, że Zenit to dobry zespół. Jedziemy do Chmielnika walczyć o punkty. Zobaczymy, co uda nam się ugrać. Dla nas najważniejsze są spotkania z zespołami z dolnej części tabeli, z którymi bezpośrednio będziemy rywalizować w walce o utrzymanie w lidze - mówił Michał Jamrozik.