Drużyny B-klasy powiatu skarżyskiego z kompletem punktów

Paweł Wełpa
Paweł Wełpa
Wszystkie trzy zespoły z powiatu skarżyskiego grające w I grupie B-klasy, Granat II Skarżysko-Kamienna, ULKS Łączna i Orlicz II Suchedniów, wygrały w miniony weekend swoje mecze.

Po raz drugi w tym sezonie doszło do sytuacji, gdy wszystkie trzy drużyny powiatu skarżyskiego zdobyły komplet punktów. Orlicz II i ULKS wygrały wysoko, natomiast Granat II przechylił szalę na swoją korzyść w ostatnich minutach meczu.

Granat II jest na drugim miejscu w tabeli, ULKS na szóstym, a Orlicz II na dziesiątym.

Orlicz II Suchedniów wygrał 4:0 z Top-Spinem Promnik, ale długo nie potrafił sforsować obrony gości.

– Pierwsza połowa była wyrównana. Obie drużyny miały po kilka sytuacji. Sam Daniel Lasota był trzy razy sam na sam z bramkarzem gości. Druga połowa już pod nasz dyktando. Bramka w 50. minucie ustawiła mecz – powiedział trener rezerw Orlicza Rajmund Kabała.

Orlicz II Suchedniów - Top-Spin Promnik 4:0 (0:0)

Bramki dla Orlicza II: Daniela Lasota 50., Piotr Mądzik 80., Grzegorz Skarbek 83. i 90.

Orlicz II: Ubysz – Gniaździński (55. Porębski), Bryczkiewicz, Nötzel (60. Kuś), Flantowicz, Lasota (83. Czerwiński), Działak (55. Zbroja), Mądzik, Skarbek, Herman (75. Graba), Kita

Jeszcze wyżej wygrał ULKS Łączna, który 6:1 pokonał KS Kamienna Wola. Wynik, jak powiedział po meczu grający trener Tadeusz Żmijewski, był jednak lepszy niż gra.

– W zasadzie to nic specjalnego nie graliśmy. Do przerwy mecz był wyrównany. Przy stanie 3:1 dla nas goście stracili bramkarza, wszedł zawodnik z pola, co ustawiło mecz. Zwycięstwo cieszy, ale gra trochę mniej – powiedział Tadeusz Żmijewski.

ULKS Łączna - KS Kamienna Wola 6:1 (2:1)

Bramki: Jakub Karpiński 3. i 89., Sebastian Wójcik 58. i 73., Michał Zegadło 34., Marcin Deszczka 61 – Dariusz Kucbart 22.

ULKS: Dygas – Żaba-Żabiński, Orzeszek, Kłys, Chrapkiewicz, Deszczka, Karpiński, Jabłoński, Żelazny (70. Żmijewski), Wójcik, Zegadło
Drużyna rezerw Granatu dopiero w ostatnich minutach meczu zdobyła gola na wagę trzech punktów w meczu z ostatnim w tabeli, co pozwoliło zachować pozycję wicelidera. Wcześniej Granat stracił prowadzenie 2:0.

Płomień Wólka Kłucka - Granat II Skarżysko 2:3 (1:2)

Dawid Kołodziejczyk 33., samob. Dawid Bilski 67. - Kacper Trzebiński 26., Damian Parszewski 28., Jakub Klepner 86.

Granat II: Orlikowski – Chechłowski, Kupis , Angelo, Gładyś (35. Maciński), Kuliński (75. Klepner), Miernik, Wojna, Bilski, Parszewski, Trzebiński