Dublet Jakuba Mażysza dał Alitowi komplet punktów w meczu ze Stalą Kunów w RS Active IV Lidze. Zobacz zdjęcia i wideo

Jaromir Kruk, Wojciech Buras
od 16 lat
Stal Kunów przegrała z Alitem Ożarów 1:3 w meczu dwunastej kolejki RS Active IV Ligi. Dubletem popisał się Jakub Mażysz i stał się samotnym liderem klasyfikacji strzelców. Goście prowadzili do przerwy już trzema bramkami. "Po bardzo dobrej naszej pierwszej połowie w drugiej mecz się wyrównał, lecz nie straciliśmy nad nim kontroli" - mówił Paweł Rybus, trener Alitu.

Alit wygrał ze Stalą Kunów

Stal Kunów - Alit Ożarów 1:3 (0:3)
Bramki: Bartłomiej Wielgus 61 - Jakub Mażysz 24, 40, Igor Wódz 31.
Alit: Rybiński - I. Wódz, Jasiński, Rękas, Stępień - J. Wódz (70 Soja), Furman, Wawrylak (60 Kamiński), Bełczowski - Mażysz (88 Bielecki), J. Kapsa (78 Hołody).

Zobacz zdjęcia

Dominację przed przerwą goście podkreślili trzema golami. Prowadzenie dał im Jakub Mażysz, który otrzymał fantastyczne podanie Mateusza Wawrylaka. Autorem drugiego trafienia był Igor Wódz, dobijając strzał Kamila Bełczowskiego (indywidualna akcja). W 40 minucie bramkarz Stali interweniował po zagraniu z wolnego Jakuba Kapsy, ale instynktem wykazał się Mażysz. Stal zmniejszyła rozmiary porażki za sprawą rewelacyjnej bomby Bartłomieja Wielgusa. - Po bardzo dobrej naszej pierwszej połowie w drugiej mecz się wyrównał, lecz nie straciliśmy nad nim kontroli - podsumował Paweł Rybus, trener Alitu, który wprost z Kunowa udał się do Warszawy na Polska - Mołdawia w kwalifikacjach Euro 2024.

W pierwszej połowie prowadziliśmy 3:0 i graliśmy dosyć pewnie. Mogło być nawet wyżej. W szatni sobie powiedzieliśmy, że kolejny gol całkowicie "zabije" ten mecz. W drugiej części gry Stal wyszła z kontrą i strzeliła gola, co dało im wiatru w żagle. Przez chwilę w nasze szeregi w darł się lekki niepokój, ale w miarę kontrolowaliśmy to spotkanie i dowieźliśmy zwycięstwo do końca

- powiedział Jakub Kapsa, zawodnik Alitu.

W następnej kolejce zespół z Ożarowa podejmie u siebie Neptuna Końskie, a Stal pojedzie w delegację do Buska-Zdroju.